Nemáte v kúpeľni miesto ani len na uteráky? Tieto vychytávky vám ho vytvoria!

20.01.2019
Interiér

Kúpeľňa je presne tá miestnosť v byte, ktorá by si zaslúžila nafúknuť o pár metrov štvorcových. Keďže sa to ale nedá, prinášame vám perfektné inšpirácie, ktoré potrebujete, ak v nej chcete získať viac úložného priestoru!

25fotiek
Autor: goodhousekeeping.com

Všetky vaše drobnosti, ktoré sa snažíte natlačiť do kúpeľne, vyrieši malý praktický organizér, ktorý nebude vyzerať akoby do priestoru nepatril. Naopak, zužitkuje miesto, ktoré by inak neprinášalo žiadny osoh.

Prečítajte si aj: Chystáte sa maľovať či tapetovať? Pod maľovku alebo tapety dajte sadru!

Nad toaletu s ním

Ak máte klasickú toaletu aj s nádržkou, tak pravdepodobne patríte k ľuďom, ktorí presne nevedia, čo by s týmto priestorom urobili, aby bol využitý, a pritom atraktívny. Presne na to slúžia nadstavby nad misu, ktotými môžete obložiť priestor, pridať k nemu poličky a umiestniť na ne nielen toaletný papier, ale napríklad v prípade potreby aj rastliny. Či už umelé, alebo živé záleží od porcie prirodzeného svetla, ktoré sa dostáva do priestoru.

Prečítajte si aj: Ktorej dáte prednosť: Keramickej, porcelánovej či silikónovej forme na zapekanie?​

Rohové poličky

Rohy sú vždy problematickým miestom izieb, dá sa v nich však postaviť rohová skriňa alebo komoda, a tak sa nevyužitý priestor eliminuje. V kúpeľni nič také neprichádza do úvahy, a preto je užitočné do rohov osadiť poličky.

Dnes sú už k dispozícii aj samolepiace, ktoré hravo držia položky do 5 kilogramov, čo na bežné voňavky, šampóny a mydlá stačí. Je to praktické, bez vŕtania a uvidíte, ako vám aj takáto maličkosť dokáže zlepšiť vzhľad aj využiteľnosť kúpeľne.

Prečítajte si aj: 5 tipov, ako znížiť vaše účty za plyn​

Lekárenské dózy

Dajú sa do nich uložiť materiály, ktoré sa inak len tak povaľujú po priestore. Tampóny, vložky, kozmetické utierky, tampóny na odličovanie či vata. Uložiť si sem môžete aj rôzne drobnosti, nožničky, pinzety a pilníky. Výhodou je, že všetko prehľadne vidíte a zároveň máte uložené na jednom mieste.

Dekoračná stena

Každá kúpeľňa má jednu čistú voľnú stenu, kde si môžete nainštalovať dekoračnú stenu, ktorá môže mať tvar mnohouholníka, štvorcov, trojuholníkov a vlastne tak vytvoriť spleť poličiek na potrebné veci. Sprchový gél, žiletky, holiaci strojček či pena na holenie. To všetko ustojí. Pod zrkadlom zrazu bude dostatok priestoru, aby ste sa v ňom bez problémov videli.

Prečítajte si aj: Urobte týchto 5 zmien a vaša nehnuteľnosť pôjde na dračku!

Organizér do zásuvky

Dajú sa kúpiť alebo aj vlastnoručne vyrobiť. Sú to organizéry do zásuvky ako poznáte z kuchynskej linky. V kúpeľňových skrinkách obvykle chýbajú, ale veľmi vhodne pomôžu zorganizovať hlavne drobné veci. Nejedna žena totiž trávi značný podiel času v kúpeľni práve tým, že hľadá dôležité veci k líčeniu. Organizér v zásuvke dokáže tento čas výrazne skrátiť.

Inšpirujte sa praktickými organizérmi v našej galérii. Sú fakt super!

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Nemáte v kúpeľni miesto ani len na uteráky? Tieto vychytávky vám ho vytvoria!
Marcos