Senzačné premeny kúpeľne 2,5 x 1,5 metra: Toto nie je nuda!

11.09.2018
Interiér

Že v malej kúpeľni sa nedá nič moc vymyslieť? Rozhodne nesúhlasíme. Tieto 4 kúpeľne sú jasným príkladom toho, že aj malý priestor s obkladačkami môže vyzerať útulne a zároveň štýlovo.

11fotiek
Autor: houzz.com

Aká je najčastejšia chyba, ktorú robíme pri zariaďovaní malej kúpeľne? Že rezignujeme a uspokojíme sa s tými najľahšími cestami. Výsledkom je totálna nuda bez štýlu, šarmu a osobitosti. A pritom práve kúpeľňa je ten priestor, v ktorom sme najzraniteľnejší. Často je to posledná miestnosť, v ktorej stojíme, než si ľahneme do postele a prvá, do ktorej smerujeme ešte rozospatí skoro ráno.

Kúpeľňa si pri zariaďovaní zaslúži našu absolútnu pozornosť a sústredenosť. Ak ste unavení, choďte si navrhovať špajzu!

Prečítajte si aj: Dizajnérky radia: Je vhodné ku parketám zvoliť vzorovanú tapetu?

Malá kúpeľňa nemusí byť nudná – ak si zvolíme správny obklad. Pritom neplatí, že v malej miestnosti by sme mali voliť veľkorozmerné obkladačky a dlaždice, aby vyzerala priestrannejšia. Práve naopak – aj drobný vzor môže kúpeľňu oživiť a malý, mozaikový vzor jej môže vtlačiť ilúziu koberca (hoci v skutočnosti ide o keramiku) alebo dojem tapety na stene.

1. Bez priečok
Ak ide o menší priestor, netreba sa zbytočne pripravovať o svetlo. To znamená žiadne priečky, ktoré by tienili. Navyše, vďaka tomu získame pár centimetrov na väčšiu skrinku pod umývadlom alebo na odkladanie WC papiera.

Mohlo by vás zaujímať aj: Ako na izbu pre teenagerku?

2. Správny odtieň
Mnohí máme tendenciu vyberať do kúpeľne teplé odtiene. V malom priestore je to však tak trochu na škodu – opticky ho totiž ešte viac zmenšia. Naopak, biela vzbudzuje dojem priestrannosti, vzdušnosti a ľahkosti.
Aby kúpeľňa nevyzerala chladno, možno zvoliť tmavšiu podlahu, napríklad z drobných dlaždíc alebo z mozaiky. Tá by však nemala byť priveľmi kontrastná.


3. Farebné lemovanie
Jednofarebná kúpeľňa je tak trochu nuda. Ak nie ste na farebné experimenty, oplatí sa pouvažovať aspoň o jemných linkách – kamovanie obkladov vyzerá elegantne.

4. Nepodceňte škárovku
Farebné škárovacie hmoty sú hitom posledných rokov. Nemusí pritom ísť o žiadnu divočinu. Niekedy stačí jemné farebné odlíšenie od obkladov a v kúpeľni vytvoria zaujímavé štruktúry, pripomínajúce tkané textílie. A nuda je zažehnaná!

Pozrite si v našej galérii viac inšpirácie.

 
Autor: Nonka
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Senzačné premeny kúpeľne 2,5 x 1,5 metra: Toto nie je nuda!
Nonka