Uterák je plný plesní: Nahraďte ho touto alternatívou (VIDEO)

24.04.2019
Interiér

Viete si predstaviť, že by ste mali kúpeľňu, v ktorej by sa nenachádzali uteráky? Znie to zvláštne, ale o chvíľu to bude v našich domácnostiach bežný stav.

36fotiek
Autor: Shutterstock

Máte pocit, že uteráky zaberajú vo vašej kúpeľni priveľa miesta? Malé i veľké, obrovské osušky... Každý člen rodiny má vlastný, dokonca inej farby. Množstvo uterákov niekoľkokrát do týždňa meníte, periete.

Pozrite si aj: Šetríme elektrinu: Udržte prúd pod kontrolou

O čo jednoduchšie by to bolo bez nich? Kúpeľňa by vyzerala dizajnovo čistejšie, keby v nej neviselo toľko uterákov a nebodaj, keď sú pestré a farebne s ňou neladia. Je to možné?

Osušky áno

Fungovať úplne bez uterákov a osušiek je možné. Pre zdravie a pekný vzhľad pokožky je vhodnejšie pozvoľné prirodzené schnutie, nie vydrhnutie sa dosucha osuškou. Po sprchovaní treba chvíľu počkať, a potom sa zabaliť do župana.

Pozrite si aj: Poistenie domu a domácnosti: Viete, aký je v tom rozdiel?​

No uznávame, že zvyk je železná košeľa a určite nie je ľahké odstrániť osušky z kúpeľne zo dňa na deň. Preto vám poradíme, ako sa zbaviť uterákov na ruky. Tie totiž používame v kúpeľni najviac. Nebojte sa, nenahovoríme vás, aby ste ich vymenili za papierové utierky.

Pozrite si aj: Ako vybrať správny kôš na odpadky?​

Batéria so sušičom

Na trhu je totiž skvelý výrobok - umývadlová batéria s integrovaným sušičom na ruky, ktorá má príjemný dizajn, ktorý ľahko zladíte so zariadením kúpeľne. Chladný vzduch prúdi z bočných ramien, ktoré dodávajú batérii pri pohľade tvar šípky.

Šikovná batéria pochádza z dielne návrhára Jamesa Dysona, ktorý sa zaslúžil aj o bezsáčkové vysávanie na princípe cyklónovej separácie nečistôt. Skvelé je, že všetko zvládnete bez jediného dotyku - pustenie vody i sušenie rúk, pretože batéria obsahuje inteligentný senzor.

Pozrite si aj: Chystáte sa maľovať či tapetovať? Pod maľovku alebo tapety dajte sadru!​

Baktérie nemajú šancu

Vďaka šikovnej batérii si ruky pohodlne umyjete a vysušíte v priebehu 12 sekúnd. Sušič s výkonom 1000 W má nízku spotrebu a tichý chod, rýchlosť vzduchu je 692 km/h. Batériou prúdi studený vzduch a batéria ho prostredníctvom HEPA filtrov zároveň filtruje od baktérií a vírusov.

Pozrite si aj: Ktorej dáte prednosť: Keramickej, porcelánovej či silikónovej forme na zapekanie?​

Uvedený spôsob sušenia je preto maximálne hygienický, keďže mnohí odporcovia sušičov oponujú, že teplý vzduch prispieva k rozšíreniu baktérií v priestore kúpeľne.

Inteligentné umývadlo

Hygiena rúk sa dá realizovať ešte elegantnejšie. K umývadlu AER-DEC s atraktívnym dizajnom nepotrebujete kupovať nádobku na umývadlo. Všetko tri kroky - mydlenie, umývanie a sušenie vybavíte pri umývadle.

Pozrite si aj: 5 tipov, ako znížiť vaše účty za plyn​

Umývadlo obsahuje LED farebné podsvietenie, čo robí z umývania rúk zážitok. Jeho súčasťou je batéria, dávkovač mydla a sušič rúk, ktoré spoľahlivo pracujú ako jeden celok pomocou infračervených snímačov.

Pozrite si aj: Urobte týchto 5 zmien a vaša nehnuteľnosť pôjde na dračku!​

Bez jediného dotyku

Ničoho sa nemusíte dotýkať rukou. Dávkovač odmeria vopred určené množstvo mydla a jeho spotreba je oveľa nižšia, ako keď si mydlo dávkujete sami. Kontrolka vás včas informuje, že je potrebné doplniť zásobník. Po odtiahnutí rúk sa automaticky vypne voda aj sušič, čo výrazne šetrí vodu a energiu. Súčasťou umývadla je HEPA filter, ktorý zbaví baktérií vzduch určený na sušenie rúk.

Bomba, že? Pozrite si tento vynález aj vo VIDEU.

 
Autor: Radomír
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Uterák je plný plesní: Nahraďte ho touto alternatívou (VIDEO)
Radomír