Navštívili sme 3-izbový byt uprostred mesta, v ktorom má hlavné slovo žena

21.04.2018
Interiér

Trojizbový byt v lukratívnej časti mesta si Mária vybrala pre svoju ľahkú dostupnosť do centra aj do prírody. A naplnila si ním predstavu o príjemnom a útulnom bývaní.

13fotiek
Príjemnú a jemnú farebnosť obývačky v pastelových farbách dopĺňa zeleň. Nielen v podobe izbových rastlín, ktoré má Mária rada, ale od jari až do neskorej jesene tu vnímať aj okolitú za oknami. Autor: Robo Hubač

Pri kúpe bytu v novostavbe sa rozhodla pre holobyt, ktorý jej ponúkal väčšie možnosti vytvoriť interiér podľa seba. V časopise Pekné bývanie ju zaujal byt, ktorý jej pripomenul rodičovský, ladený v štýle sedemdesiatych rokov. Bol dielom bytovej dizajnérky Jany Cymorkovej, ktorú sa Mária rozhodla prizvať na dotvorenie svojho nového domova.

„Nemala som konkrétnu predstavu o interiéri, chcela som, aby bol svetlý. Páčia sa mi materiály, ktoré Janka používa a ktoré mám tiež rada – drevo, textil, tapety, preto sme si hneď od začiatku sadli,“ spomína Mária. Keďže prišli do úplne holého bytu, začali od výberu podláh, dverí cez úpravy stien až po kompletné zariadenie.

Poďte s nami aj na ďalšiu inšpiratívnu návštevu slovenského bývania. Tento krát pod taktovkou pána!

Nežná

Stena oblečená do jemnej tapety s botanickým vzorom, dlhý splývavý záves, mäkká pohodlná pohovka vo svetlej ružovej a to všetko rozbíja niekoľko vankúšov v zelenkavom odtieni a sklenený konferenčný stolík na originálnej drevenej nohe zaborenej do zeleného koberca. Takýto obraz sa vám naskytne pri pohľade do neveľkej, ale vzdušnej a svetlej obývačky. „Mária na mňa pôsobila tak ženskejšie, preto som vybrala pre ňu príjemné pastelové farby a nie chladné sivé odtiene. A keď som videla ten krásny výhľad z obývačky do okolitej zelene, snažila som sa trošku z nej preniesť aj do interiéru,“ hovorí o výbere farieb dizajnérka Jana. Mária bola Jankiným návrhom nadšená.

Navštívte s nami aj ďalšie bývanie pod Tatrami, tento krát v znamení minimalizmu

Mala v pláne preniesť sem svoju pôvodnú sedačku a dve kreslá v červenej farbe, ale keď uvidela návrh a farebný koncept, ochotne sa vzdala svojich starých kúskov a prijala ho v plnej miere. Spojovacím prvkom medzi obývačkou a kuchyňou je okrúhly jedálenský stôl s veľkou lampou nad ním, ktorá púta pozornosť. V tom čase, keď vstúpila Janka do projektu, Mária už riešila kuchynskú linku. Prvotné nápady len trošku vylepšila a farebne doladila. Jemný krémový odtieň kuchynských dvierok a fialovosivá pracovná doska z kompozitného materiálu harmonicky dopĺňajú otvorenú spoločenskú časť bytu.

Spálňa na relax

Aj spálňa prezrádza, že je oázou ženy. Priestranná posteľ s veľkolepým čalúneným čelom ponúka komfort pri spaní aj hltaní románov. Mária má rada ručné práce a štýlovú prikrývku na posteľ si ušila a vyšila sama. Ani tu nechýba pútavá tapeta, ktorá dodáva spálni nádych luxusu, a splývavý, trošku ťažší záves, ktorý zmierni prienik svetla do izby, keď treba.

Manželia odišli z centra na okraj mesta a nové bývanie si nevedia vynachváliť

Šatník musí byť

Jedna skriňa pre ženu je málo. Priestranná spálňa dovoľovala vytvoriť pri vstupe tak akurát veľký šatník. Ten prispôsobila Janka presne Máriiným potrebám. Okrem priestoru na šatstvo, topánky, sezónne veci doň zaradila presklenú zásuvku na šperky. „Pri šatníku sme sa doslova vybláznili a vyhrali s každým detailom, najmä so šperkovnicou, s jej rozložením, farebnosťou,“ spomína Janka. S rovnakým nadšením ako so šatníkom sa autorka interiéru pobavila s ostatným nábytkom v byte. Originálna je nielen vešiaková zostava na chodbe, ale aj obývačková stena s množstvom dvierok. To, kde ich treba pritlačiť, aby sa otvorili, je zábavný rébus aj pre samotnú majiteľku.

Mgr. art. Jana Cymorková
Ing. arch. Tatiana Pršová
autorky interiéru
www.cymorka.sk


"Tento interiér sa nám tvoril veľmi príjemne. Stotožnili sme sa s priestorom bytu, s jeho výhľadmi na zeleň, ktoré nás inšpirovali. Možno aj preto, že bol viac žensky ladený a bol nám aj štýlovo blízky, sa jednotlivé materiály, farby, solitéry ladili veľmi dobre. Všetko sa rodilo prirodzene a čo je najdôležitejšie - výsledný interiér odráža osobnosť majiteľky."

 

 
Autor: Adela Motyková
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Navštívili sme 3-izbový byt uprostred mesta, v ktorom má hlavné slovo žena
Adela Motyková