Navštívte bývanie inšpirované slnečným Španielskom

30.08.2013
Interiér

Architektúra dýchajúca minimalizmom, čistými líniami a kombináciou nenápadných odtieňov s výraznou červenou a lesklými materiálmi. Aj taký je moderný južanský štýl.

11fotiek
V celom dome dominujú odtiene bielej a šedej. Autor: Profimedia

Navštívte s nami bývanie v slnečnom Španielsku. Priestranná vila vsadená medzi kopce poskytuje krásny výhľad na more aj obrovskú záhradu. Aj tá sa, ako zvyšok domu, vyznačuje moderným minimalistickým štýlom a svojskou atmosférou.

Tú vytvára najmä exteriérová posteľ s baldachýnom, v ktorej si domáci môžu vychutnávať západ slnka nad morskou hladinou či pozorovať hviezdnu oblohu. Netradičné, ale veľmi komfortné riešenie, ktoré určite nenájdete v každom dome.

Čistota farieb a tvarov

Hneď po vstupe vila prekvapí riešením predsiene. Ak čakáte klasickú chodbu so šatníkom alebo inými úložnými riešeniami, ste na omyle. Dizajnér sa pohral s fantáziou a odstránil všetky hrany. Tak vznikol zaujímavý okrúhly priestor, z ktorého sa prechádza do zvyšku domu vrátane poschodia. Zaujímavo pôsobia aj obrovské kvetináče v povrchovej úprave nerez so zasadenými kríkmi.


Netradičné riešenie predsiene.
Foto: Profimedia

V kuchyni a jedálni dominujú biele odtiene, v kuchyni doplnené šedou. Priestranná kuchyňa s dlhým kuchynským ostrovčekom poskytuje komfort variacemu a vďaka nenápadnej priečke bez dverí kuchyňu s jedálňou spája, no zároveň priestor elegantne člení.

V jedálni sa dizajnér doslova vybláznil. Veľký jedálenský stôl pre štrnásť ľudí doplnil stoličkami v pieskovej farbe s jemnou štruktúrou, ktorá upúta nielen na pohľad, ale i na dotyk. Zaujímavo sa v priestore pohral so zrkadlami, ktoré umiestnil na stenu za stolom.


Stoličky upútajú na pohľad aj na dotyk.
Foto: Profimedia

V podobnom duchu je ladená aj kúpeľňa, do ktorej sa prechádza priamo zo spálne. Vďaka dvojumývadlu poskytuje komfort obom partnerom. Pohodlie podčiarkuje umiestenie vane aj priestranného sprchového kúta.

V celom dome dizajnér opatrne a nenútené pracuje s detailmi. Tými najvýraznejšími sú veľká rohová červená sedačka a pestré obrazy, ktoré oživujú až sterilnú čistotu farieb v celom interiéri. Rovnako prenikol aj do spálne, kam umiestnil oblú sedačku s lesklým strieborným poťahom, z ktorého sú aj dekoračné vankúšiky.

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Navštívte bývanie inšpirované slnečným Španielskom
Veronika ROSPUTINSKÁ