Spravte si rezidenciu vo vlastnom

01.03.2013
Interiér

Nejde o raritu, skôr o dobrý zvyk, ak si prosperujúca firma zadováži aj rezidenčné bývanie. Obchodným partnerom či samotným majiteľom firmy dokáže zaručene poskytnúť viac domáceho tepla ako podnájom či hotelová izba.

10fotiek
Nejde o raritu, skôr o dobrý zvyk, ak si prosperujúca firma zadováži aj rezidenčné bývanie. Obchodným partnerom či samotným majiteľom firmy dokáže zaručene poskytnúť viac domáceho tepla ako podnájom či hotelová izba. Autor: Vladimír VAVREK

Tento typ bývania ocení každý, kto nemá trvalé bydlisko identické s miestom svojej práce. Aj navštívený dvojizbový apartmán spadá do tejto kategórie.

Aby vyžaroval prívetivosť, nevtieravú štýlovosť a neskĺzol do priemernej sivosti a neúčelnosti, investor ho zveril na pol roka do rúk architektky. Keďže nejde o ich prvý spoločný projekt, Ing. arch. Klaudia Sekerková dostala pri zariaďovaní absolútnu voľnosť.

S DOBRÝMI ZÁKLADMI

Autorka návrhu „hrala s rozdanými kartami“ a základnú výbavu bytu príliš nemenila. Odpichla sa od pôvodnej dispozície a ponechala aj podlahu s interiérovými dverami. Treba však povedať, že pôdorysu, ako ani dimenzovaniu jednotlivých miestností sa nedá nič vyčítať . Architektke už stačilo iba modelovať interiér pomocou nábytkových solitérov, doplnkov a farebných akcentov.

Okrem sedačky, postele a jedálenskej zostavy sú všetky zariaďovacie prvky prispôsobené mieram daného priestoru. Biela hrá v byte spolu s lesklými nábytkovými plochami absolútny prím.

ie je to na škodu, lebo títo dominantní sólisti pomohli bytu nahnať dobré body za vzdušnosť. Výraznejšie farby ako vínovočervená a tmavosivá sa dostali k slovu iba ako decentný sprievod.

Správne dávkovanie týchto ingrediencií vyústilo do harmonického, no určite nie nudného výsledku. Potvrdzujú to aj slová samotného investora, ktorý prezradil, že tento posledný spoločný projekt sa mu páči najviac. Možno i preto, že architektke do práce nikto nerozprával.

 
Autor: Zlatica VARGOVÁ, Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Spravte si rezidenciu vo vlastnom
Zlatica VARGOVÁ
Denisa SLANČOVÁ