Zariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantne

09.07.2018
Interiér

Zabudnite na reči, že biela je dobrá akurát tak na steny nemocníc. Ak s ňu naložíte s citom a vkusom, rozhodne nebudete ľutovať.

8fotiek
Bielou nič nepokazíte, hodí sa všade. Autor: Profimedia

Bielou nič nepokazíte, či si ju zvolíte ako základnú farbu do kuchyne, kúpeľne či spálne. Je to neutrálna farba, doplniť ju môžete ľubovoľne podľa svojej chuti. Navyše, opticky zväčšuje priestor, preto je ideálna najmä do menších priestorov.

Mnohí však robia pri zariaďovaní bielych interiérov celý rad chýb. V prvom rade si musíte uvedomiť, že biela, podobne ako všetky ostatné farby, má viacero odtieňov.

Rozlišujeme teplé tóny, teda odtiene bielej s nádychom do smotanova až žlta, a tóny chladnejšie, najčastejšie s nádychom do modra. Pri kombinovaní bielej na to myslite a dajte si pozor na to, aby bol tón bielej všade rovnaký.


Biela pôsobí hygienicky čisto.
Foto: Profimedia

To však neznamená, že by ste mali zostať len v jednom odtieni. Ak zachováte spoločný tón, pokojne skombinujte aj štyri.

Bielu radšej výrazne

To, že biela je pomerne jednoduchá a nenápadná, sa snažte vyvážiť materiálmi a vzormi, ktoré do nej obliekate. Ak si za nosnú v interiéri vyberiete práve bielu, mali by ste sa o to viac pohrať s detailmi.

Biely nábytok zvoľte radšej štruktúrovaný ako hladký, poťah na sedačke napríklad s výšivkou alebo výrazným prešívaním, svietidlo taktiež so štruktúrovaným povrchom a pokojne nápadnejším a extravagantnejším dizajnom.

Bielu kombinujte

Biele plochy pekne dopĺňajú sklenené a zrkadlové povrchy, preto sa ich nebojte. Biely nábytok v obývačke príjemne oživia napríklad sklenené dvierka alebo konferenčný stolík zo skla.


K elegancii bielej pomôže s citom dávkovaná čierna.
Foto: Profimedia

Zrkadlá sú zase ideálne do priestorov, ktoré sú plošne menšie, lebo majú schopnosť opticky rozširovať. Navyše, miestnosti, kde bielu dopĺňa sklo či zrkadlo, pôsobia jasnejšie a elegantnejšie.

Ak chcete bielu oživiť farbami, možností je tiež veľa. Aktuálne sa nosí najmä klasická a elegantná kombinácia čiernej a bielej, ak jej chcete dodať šmrnc, prepašujte k nej červené alebo cyklaménové doplnky.

Inšpirácie na bielu v interiéri nájdete v našej galérii.

 
Autor: Veronika ROSPUTINSKÁ
Fotogaléria
Zariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantneZariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantneZariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantneZariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantne
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Zariaďte si interiér do biela! Jednoducho a elegantne
Veronika ROSPUTINSKÁ