Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!

01.02.2018
Interiér

Zariaďujete si svoj prvý byt, ktorý neoplýva veľkorysou podlahovou plochou? Chce to veľa dobrých nápadov. Tu sú – inšpirujte sa!

7fotiek
Kuchynský kút: Nemá šancu zaniknúť v byte. Postarala sa o to nápadná čierno–červená farebnosť. Autor: LAURA WITTEK

Mladá dvojica, ktorá si kúpila svoj prvý byt, mala trochu aj šťastie. On je šikovný stolár, ona má kreatívne myslenie. A ako bonus majú v rodine architektov.

Zadanie pre všetkých zúčastnených bolo: vytvoriť nápadité, no hlavne praktické bývanie, ktoré bude „dýchať“. V jednoizbovom byte sa musí popracovať hlavne na zjednotení obývacej miestnosti a spálne do jedného celku.

Čo s posteľou?

Každodenné rozkladanie pohovky či presúvanie nábytku neprichádzalo do úvahy. „Nie je nič príjemnejšie, ako sa zvaliť pri príchode z práce priamo na veľkú posteľ,“ pochválila sa pani domáca.

A prečo aj schovávať tento kúsok intímneho zázemia, keď je taký vydarený? Vďaka obloženiu borovicovou preglejkou posteľ akoby zrástla s okolím. A nielen to. Poslúžila aj ako úložný priestor.


Zariadenie interiéru: Majitelia ho časom prispôsobia potrebám.
Foto: LAURA WITTEK

Posteľ je v tejto domácnosti najobjemnejším kúskom. Ostatná časť miestnosti je zaplnená nábytkom veľmi skromne. Útla sedačka so stolíkom vyvažuje nízku zostavu skriniek z preglejky s televízorom.

V štýlovom obleku

Útulná obývacia časť, ktorú preteplila napriek bielym stenám kresba dreva na podlahe aj nábytku, má svoje pokračovanie aj v ďalšej miestnosti. Obklad z preglejky sa tiahne nenápadne až do kuchyne.

Tentoraz poslúžila ako vrchný kabátik vstavaným spotrebičom – chladničke a mikrovlnke. Obklad z preglejky je i v kúpeľni – poslúžil na uskladnenie hygienických potrieb, ale aj práčky. Kúpeľňa s toaletou si tak zachovala nerušený pocit hygieny a čistoty.

Rozum a cit

Netypické riešenia, výroba nábytku, pokládka podlahy či stierka na stenách, to všetko vznikalo postupne, počas voľna majiteľov, celý rok. Cudziu pomoc využili iba na začiatku pri búraní stien.

Interiér ožil vďaka červenému akcentu. Vyšlo im to dokonale. Stačilo vybrať červený poťah sedačky a farbu steny za kuchynskou linkou, a už bolo „vymaľované“. Hravosť interiéru dotvorili farebné stoličky aj obaly byliniek na stene v kuchyni. Pôsobia ako osviežujúci vodopád.

 
Autor: Pekné Bývanie/EDITA JANÍKOVÁ
Fotogaléria
Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Prvý byt: Malý, ale praktický a nápaditý!
Pekné Bývanie/EDITA JANÍKOVÁ