Ak odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zle

11.01.2019
Poradňa

Možno si to ani neuvedomujete a vaša domácnosť by sa dala označiť ako poriadne chaotická. Ak odpoviete "áno" na všetky tieto znamenia, je na čase, niečo so sebou urobiť!

7fotiek
Autor: unshplash.com

Chaos v domácnosti môže vyzerať zábavne na televíznej obrazovke, ak je to však práve vaša domácnosť, kde nikto nikdy nič nedokáže nájsť či upratať a vy strácate prehľad o svojich veciach, je najvyšší čas urobiť zmenu. Toto sú jednoznačné znamenia, že potrebujete radikálnu nápravu!

Prečítajte si aj: Šetríme elektrinu: Udržte prúd pod kontrolou

Ak patríte k upratovacím fanatikom a každá jedna spinka či papierik má vo vašej domácnosti presné miesto, ani nečítajte ďalej. Možno však patríte k menej „organizovaným" ľuďom a práve preto sa vám veci nedaria tak, ako majú. Kedy je čas na okamžitú zmenu?

Náhodou ste zmeškali plánované stretnutie

Môže sa to síce stať každému, hlavne ak sa vyskytne nejaká iná vážna udalosť. Ak ste však mali naplánované stretnutie a úplne vám vypadlo z hlavy, je to jasné znamenie, že váš život nie je správne zorganizovaný. V prípade, že sa vám to stalo už viackrát, začnite hľadať dennú rutinu, ktorá vám bude vyhovovať a pomôže nezabúdať.

Prečítajte si aj: Poistenie domu a domácnosti: Viete, aký je v tom rozdiel?​

Zabúdate, čo máte

Nakupujete veci a doma s prekvapením zisťujete, že už máte identické tričko či podobný pár topánok? Alebo ani za ten svet netušíte, kam ste niečo odložili? Najvyšší čas upratať domácnosť a spraviť reorganizáciu.

Nachádzate veci na nezvyčajných miestach

Večne hľadáte pred odchodom kľúče, mobil, okuliare, doklady? Nájdite im správne miesto. To je ten dôvod, pre ktorý ich nechávate náhodne kdekoľvek. Na dôležité veci si nájdite jedno miesto v celej domácnosti a ukladajte ich len tam. Napríklad na príručný stolík či policu pri vchodových dverách.

Pozrite si aj: Chystáte sa maľovať či tapetovať? Pod maľovku alebo tapety dajte sadru!

Každodenné úlohy vás frustrujú

Každý deň je nutné v domácnosti robiť mnohé činnosti, ktoré sú už rutinou. Zatiaľ čo v upratanej a dobre zorganizovanej domácnosti idú ako po masle, ak nemáte dobrý prehľad a veci na svojom mieste, bude aj jednoduchá úloha plná stresu a chaosu.

Prečítajte si aj: Ako vybrať správny kôš na odpadky?​

Veci sa vám kopia okolo

Kedy naposledy ste ich skutočne odložili na svoje miesto? Mnohé z vecí možno ani žiadne určité miesto nemajú. Avšak kopy rôznych predmetov bez „ladu a skladu" pôsobia veľmi rozptyľujúco. V určitej chvíli si prosto uvedomíte, že sa v niektorej - poriadne preplnenej a neupratanej miestnosti, necítite vôbec príjemne. Zbytočný stres vzniká, aj keď niečo hľadáte.

Kupujete si veci na organizovanie?

Máte už druhý či tretí diár, nakúpili ste kopu krabíc či iných zázračných pomôcok na upratovanie? Áno, podvedome túžite po poriadku, nedokážete ho však zatiaľ vytvoriť. Ak ste dlhodobo zanedbávali upratovanie a organizovanie svojej domácnosti, zrejme vám to všetko prerástlo cez hlavu.

Prestali ste sa stretávať u seba doma

Pozývate si návštevy? Alebo sa im radšej vyhýbate, lebo cítite, že doma nemáte poriadok, aký by ste si želali? Najvyšší čas niečo s tým urobiť! Neexistuje neporiadok, ktorý by sa nedal upratať a každá domácnosť môže fungovať efektívne a robiť svojim obyvateľom radosť.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
Ak odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zleAk odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zleAk odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zleAk odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zle
 
7fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ak odpoviete na týchto 10 otázok ÁNO - vaša domácnosť je na tom zle
Agáta