Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?

24.05.2018
Poradňa

Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Ivety

8fotiek
Ilustračná fotografia Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám naša čitateľka Iveta: "Naša dcérka Kristínka pôjde v septembri na strednú školu. Radi by sme jej ešte počas leta zrekonštruovali detskú izbu, tak, aby sme preklenuli detský vek, no ešte z nej nerobili dospelú ženu. Jej nápady sú najmä z internetu a z finančného hľadiska pre nás nepredstaviteľné, preto by sme potrebovali šikovné rady, ako si pomôcť, aby boli obe strany spokojné. Má rada hudbu, maľuje a športuje. Žiadny princeznovský typ." Nuž a ako to už v našej poradni býva, Ivana a Simona, šikovné dizajnérky z interiérového štúdia LIVE IN radia:

Dizajnérky radia: Drevo v detskej izbe

Pri zariaďovaní teenagerskej izby je dôležité dbať na to, čo v izbe potrebuje tento mladý človek. Treba zohľadniť všetky jeho potreby a záujmy, a vtesnať ich na jedno miesto. V prvom rade je dôležité si určiť (najlepšie spísať) všetky aspekty izby, teda to, čo je v izbe pre konkrétnu mladú slečnu potrebné. Písací stolík? Kozmetický stolík? kreslo pre návštevy? Šatník? Ak toto máme spísané, môžeme kombinovať jednotlivé funkcie nábytku. Písací stolík môže byť zároveň tým kozmetickým. Musí ale mať postačujúcu veľkosť a rozumne rozmiestnený úložný priestor. Písacia stolička nemusí byť tak úplne písacia, ale môže mať podobu pohodlného kresla, ktoré môže zároveň slúžiť ako sedenie pre kamarátku.

Dizajnérky radia: Ako si zútulniť balkón?

Dizajnérky radia: Ako sa pohrať s priestorom pre mňaukajúceho maznáčika?

Keďže je dosť pravdepodobné, že sa záujmy mladého človeka ešte budú meniť, v tomto veku by sme nevolili celú izbu zariadiť vstavaným nábytkom na mieru. Na mieru môže byť šatník, ktorým sa využije naozaj každý centimeter úložného priestoru a nemusí slúžiť ako úložný priestor len na šaty. Ostatný nábytok by sme volili vo forme mobiliáru - teda nábytku, ktorý sa v prípade potreby dá presunúť, posunúť, zložiť či vymeniť. Rovnako je na mieste takýto nábytok kupovať u dostupných dodávateľov , kde sa dá nakombinovať celá izbička z jednej série.

Rovnako dôležité sú farby v interiéri. Volili by sme neutrálne farby ako napríklad bielu, sivú či béžovú. Hlavne na nábytok a steny. Doplnkovú farbu, ktorá môže byť pestrá alebo pastelová, podľa osobných preferencii, by sme dali na doplnky, závesy, koberec a podobne. Nemôže sa tak stať, že by ste kvôli tomu, že farba omrzí, alebo už nie je obľúbenou či trendy, museli meniť celú izbu, maľovať alebo meniť nábytok. Jednoducho postačí vymeniť doplnky.

Dizajnérky radia: Čo s malou kuchyňou v podnájme?

Výborným a obľúbeným prvkom v takýchto "detských" izbách je tabuľová farba, ktorou môžete natrieť aj stenu. Stane sa kreatívnym a veľmi obľúbeným prvkom v každej miestnosti.

Snáď Vám pri zariaďovaní poslúžia ako inšpirácia aj naše dva návrhy izieb pre teenagera vo FOTOGALÉRII. 

 

 
Autor: Mária Ambrozová, LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Ako na izbu pre teenagerku?
Mária Ambrozová
LIVE IN