Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?

05.06.2018
Poradňa

Dnes odpovedáme na otázku čitateľa Jozefa.

8fotiek
Ilustračná fotografia interiérového štúdia LIVE IN Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísal nám náš čitateľ Jozef, ktorý je doma veľkým pestovateľom. Ľutuje, že nebýva vo veľkom dome so záhradou a preto si radosť zo zelene robí aspoň v interiéri či na balkóne. Práve v interiéri si s množstvom svojej zelene nevie rady. Každá z rastlín má svoj kvetináč, každý iný, majú rôzne výšky, šírku, farbu kvetov. Preto chce vedieť, ako doma tento "živý doplnok" zjednotiť. A naše šikovné dizajnérky Ivana a Simona radia: 

Prečítajte si aj - Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?

Zeleň v interiéri je krásna a vždy vie pekne rozjasniť priestor. Ideálnym riešením je sadiť interiérovú zeleň do kvetináčov na to určených, na trhu je veľa výrobcov, ktorý ponúkajú špeciálne kvetináče, ktoré zabezpečia správnu starostlivosť o interiérové rastliny. Vhodnou voľbou je zvoliť jeden druh kvetináčov - teda jeden tvar v jednej farbe alebo s obmenami tón v tóne.

Inou formou ako dostať do interiéru zeleň sú naše obľúbené živé steny alebo živé obrazy z machu. Je to bezúdržbové riešenie zelene v interiéri aj pre tých, ktorým starostlivosť o rastliny nejde.

Keď sa ale vrátime k rastlinám vhodných do kvetináčov, veľmi pekným a efektným riešením ako ich využiť v interiéri je spraviť aj z nich akúsi živú stenu, alebo predel, ktorý nám opticky aj pocitovo môže napomôcť k predeleniu veľkej miestnosti. V tomto prípade je vhodné zvoliť podlhovasté kvetináče, do ktorých zasadíme viacero rastlín spolu.

 

 
Autor: LIVE IN, Mária Ambrozová
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Kam so zeleňou v byte?
LIVE IN
Mária Ambrozová