Dizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izby

24.04.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Magdalény.

8fotiek
Inšpirujte sa návrhmi štúdia LIVE IN Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám Magdaléna, ktorá práve pre svojho synčeka Adama plánuje novú detskú izbu, keďže opúšťa postieľku pri rodičoch a je už dosť veľký na to, aby mal svoj priestor. Najväčší problém však naša čitateľka vidí v úložnom priestore. Nechce mu tam skrátka postaviť jednu drevenú, veľkú skriňu, ktorá by priestor utlačila. Chce to štipku kreativity. Tak sme sa teda opýtali interiérové štúdia LIVE IN a šikovné dievčatá radia:

>>> Pre inšpiráciu nezabudnite nahliadnuť ani do našej fotogalérie <<<

V detskej izbe nikdy nie je dostatok úložného priestoru. To vie snáď každý rodič. Našťastie, dnes sú obchody plné rôznych kreatívnych možností na uloženie hračiek. Existujú skrinky v rôznych tvaroch či farebných prevedeniach. Avšak z nášho pohľadu sú takéto nábytkové kusy iba dočasné a dieťa z nich rýchlo vyrastie. Volili by sme preto skôr jednoduché tvary úložných priestorov, ktoré sa dajú aj podomácky ľahko upraviť tak, aby pôsobili pútavo a hodili sa do detskej izby. Veľmi pekným riešením je natrieť zásuvky tabuľovou farbou, na ktorú sa dá písať fixami alebo kriedami a dieťa si môže jednotlivé police alebo zásuvky označiť symbolom (alebo slovom) podľa toho, čo sa v danej zásuvke nachádza. Rovnako sa dajú použiť aj nálepky. Zásuvka na autíčka tak bude mať jednoduchý symbol autíčka na svojom čele. Takéto označenie prinesie do izbičky nie len kúsok z detského sveta ale rovnako aj poriadok.

Prečítajte si aj o tom, ako naše dizajnérky poradili Romanovi s kombinovaním dreva! 

Veľmi pekným a nápaditým riešením úložného priestoru do detskej izby je vytvorenie lavice, ktorá môže slúžiť ako oddychový priestor, no rovnako aj úložný priestor. Hračky sú v lavici pekne skryté a jednoducho dostupné. Čalúnený matrac na vrchu lavice navyše z nej spraví príjemné a obľúbené miesto v detskej izbe. Volili by sme takúto lavicu situovať pod okno, kde pekne vynikne a navyše okno poskytne dostatok svetla napríklad pri čítaní.  

 
Autor: Mária Ambrozová/ LIVE IN
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izbyDizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izby
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Kreatívne úložné priestory do detskej izby
Mária Ambrozová/ LIVE IN