Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?

25.01.2018
Poradňa

Šikovné dizajnérky Ivana a Simona z interiérového štúdia Live in sú tu pre vás, milí čitatelia. Neviete si poradiť pri zariaďovaní nového bývania či rekonštrukcii? Opýtajte sa ich, radi pomôžu! Dnes odpovedáme na otázku čitateľky Elišky.

5fotiek
Ilustračná fotografia štúdia LIVE IN Autor: http://www.livein.sk/portfolio/

Napísala nám naša čitateľka Eliška, ktorá túži po novej obývačkovej stene. Našťastie, časy, kedy sa na ne stálo v radoch dlhé hodiny a k dispozícii bol jeden či dva modely, sú už dávno preč a obchodné domy s nábytkom dnes ponúkajú neuveriteľné množstvo farebných či materiálových kombinácií. Elišku však najviac zaujímalo, ako je to s takým detailom, akým sú sklenené vitríny. Sami ich veľmi nepreferuje, no uzavretú stenu by tiež najradšej zďaleka obišla. Aký kompromis jej teda poradili naše dizajnérky zo štúdia LIVE IN?

Prečítajte si aj o tom, čo Ivana a Simona poradili nášmu čitateľovi Romanovi pri kombinovaní jednotlivých druhoch dreva

Sklenené vitríny, také, ako poznáme z obývačiek našich rodičov, či starých rodičov už trendy nie sú. To však neznamená, že sa sklo, respektíve sklenené dvierka na skrinkách nemôžu vyskytovať. V tom prípade by sme ich ale volili dať iba decentne na niektoré časti nábytkovej zostavy poprípade knižnice. Skvelou variantou pri moderných skrinkách so sklenenými dvierkami je použiť dymové alebo jemné mliečne sklo, ktoré je elegantné. Tiež treba dať pozor, čo si do takejto vitríny uložíme. Aj to, čo je vo vnútri priehľadnej skrinky musí ladiť so zvyškom interiéru. Ak sa vo vašom interiéri objavuje dajme tomu žltá farba, pekným detailom bude dať práve do presklenej vitrínky niečo žlté - malé, jemné, decentné, čo iba vytvorí akcent na danú farbu.

Prečítajte si aj o tom, čo naše dizajnérky poradili Sofii pri zariaďovaní domácej pracovne

Skleneným nábytkovým prvkom už ale odznieva nie len v obývacích izbách, ale aj v kuchyniach. Dnešným trendom je, viac sa uberať k minimalizmu a mať všetko pekne uhladené. Sklenenými skrinkami odhaľujeme ich vnútro, čo môže pôsobiť niekedy v interiéri rušivo.

Máte aj vy otázku, ktorú chcete položiť našim dizajnérkam? Neviete si pri rekonštrukcii či zariaďovaní vybrať z materiálov, farieb či tvarov? Napíšte im prostredníctvom jednoduchého formulára TU a už nabudúce budeme možno publikovať odpoveď práve na vašu otázku!   

 
Autor: LIVE IN, Mária Ambrozová
Fotogaléria
Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?
 
5fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Dizajnérky radia: Sú sklenené vitríny ešte trendy?
LIVE IN
Mária Ambrozová