Vďaka TOMUTO vám žiadny predvianočný stres nehrozí

07.12.2018
Poradňa

Prezradíme vám, ako zatočiť so stresom, ktorý sa, bohužiaľ, nespája len s vianočným obdobím, ale otravuje náš počas celého roka. Musíte skrátka zmeniť svoj prístup a filozofiu.

14fotiek
Autor: purewow.com

Prezradíme vám, ako zatočiť so stresom, ktorý sa, bohužiaľ, nespája len s vianočným obdobím, ale otravuje náš počas celého roka. Musíte skrátka zmeniť svoj prístup a filozofiu.

Pripravte sa na sviatky s hygge

Ako si pripraviť sviatky v duchu tejto príjemnej a krásnej dánskej tradície? Hygge vám rozhodne spríjemní hektické posledné týždne roka. Neveríte? Radi vás o tom presvedčíme!Hygge je vlastne dánske umenie užívať si život jednoducho, s dostatkom relaxu a dokonca aj zábavy. Ako to spojiť s najnáročnejším obdobím roka, kedy sú všetci v zhone a v zajatí konzumu? Dá sa to a bude to skutočne príjemné!

Pozrite si aj: Ako zdvihnúť hodnotu majetku? TOTO rekonštruujte prvé v poradí​

Na začiatok si spravíme náladu

Odporúčame odzdobiť (nielen) vaše bývanie príjemnými svetielkami a jemným svetlom sviečok. Rozhodne upokojuje a spríjemní dlhé zimné dni, keď je tma pomaly už uprostred popoludnia. Svetelné reťaze môžete schovať do váz, lampášikov alebo prakticky kamkoľvek. Pokojne ich zaveste na stenu, obrazy alebo na zárubne. Práve jemné a decentné osvetlenie je pre „hygge pocit" mimoriadne dôležité, preto čím viac, tým lepšie!

Siahnite po riadne veľkej dávke čokolády

Šálka horúcej čokolády so šľahačkou? Alebo vysokopercentná kvalitná fair trade čokoláda? Nič vás neupokojí tak dokonalo, ako obľúbená sladká pochúťka! Pripravte si ju do veselej šálky, na tanierik prichystajte maškrty alebo si rovno niečo dobré napečte.

Bude to chcieť pohodlie

Náš návrh je pohodlné teplé pyžamo, môže byť pokojne aj vo vianočno-sviatočnom dizajne, ale nie je to podmienka. Nôžky pekne do tepla vo vlnených alebo froté ponožkách. Siahnite po vtipnom modele a urobte z bláznivých pyžám alebo domáceho oblečenia rodinnú tradíciu.

Pozrite si aj: Čo jednoznačne potrebujete, aby boli vaše Vianoce dokonalé?

Vytiahnite karty

A samozrejme aj iné spoločenské hry, veď sami viete, pri čom vám čas beží najrýchlejšie.

Naše odporúčanie: robte to pekne staromódne a s vypnutými mobilmi.

Aby sme nezneli príliš gýčovo, nebudeme tvrdiť, že sa s rodinou a s priateľmi musíte stretávať okolo zapáleného krbu, ak ste však fanúšikom hygge (a máte možnosť), tak sú dlhé posedenia s najbližšími pri praskajúcom ohni noazaj to najlepšie.

Pozrite si aj: Zväčšite si dom vďaka prístavbe. Takto vás nebude stáť veľa peňazí ani nervov​

Uvarte si niečo skutočne sýte

Poctivý vývar, kapustnica či iné jedlo, ktoré sa ideálne hodí (podľa vašich chuťových buniek) na zimu - to bude to pravé. Perfektné sú všetky recepty, ktoré by sa dali zaradiť ako „eintopf", ale aj všetky pochúťky konzumované horúce priamo z pece ako pečené zemiaky či zapekané bagety alebo báječné lasagne.

Dodajte svojmu domu trochu mágie

Nie, nemusíte sa obklopovať gýčovými Santami, ale milý elf či iná kúzelná bytosť vyčarí každému úsmev na tvári. A pokojne pridajte list Ježiškovi s vianočnými želaniami a s vlastnoručne vyrobenú kartu.

Čo ešte pridať?

Skúste vymyslieť alebo obnoviť niektorú z vašich rodinných vianočných tradícií. Nemusí ísť o nič zložité. Pokojne to môže byť spoločne zapálená sviečka či stretnutie pri rodinnom pečení receptov po babičke. Po Vianociach v hygge štýle pokračujte: jednoducho spomaľte, viac vnímajte maličkosti a menej ťukajte do mobilu. :-)

Hygge inšpirácie nájdete aj v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vďaka TOMUTO vám žiadny predvianočný stres nehrozí
Agáta