TOTO je zviera, ktoré si môžete dovoliť, ak máte malý byt: Vedeli ste o ňom?

02.03.2019
Poradňa

Tento raz nebude reč o psíkoch ani mačkách. Ostaneme však pri veselých zvieracích spoločníkoch, ktorí sa radi maznajú, majú veselé priateľské povahy a na ich chov nepotrebujete obrovské priestory!

13fotiek
Autor: unsplash.com

S akým zvieratkom sa vám bude dobre žiť aj na malom priestore? Áno, odpoveď sa natíska sama - malo by byť malé, ale ktoré? Veď ich je toľko! Takže ktoré zvieratká budú vašim ideálnym spoločníkom do bytu bez toho, aby ste trpeli vy alebo vaši miláčikovia?

Ostatní práve čítajú: Čím menej sa o ne budete starať, tým budú krajšie: Toto sú 4 rastliny, ktoré zvládne každý

Králičky na doma

Sú krásne a huňaté, v obchode im asi odoláte len veľmi ťažko. Králik je vynikajúci spoločník - je dostatočne veľký, môžete ho kŕmiť i naučiť rôzne triky. Veselo bude objavovať váš byt a zavďačí sa milou povahou.

Ostatní práve čítajú: Pritiahnite si domov šťastie vďaka tejto magickej rastline!​

Nezabúdajte však, že potrebuje priestor pre pohyb, nenechávajte ho trvalo zatvoreného v klietke či v inom malom priestore. Z maličkých králičkov o pár mesiacov vyrastie dospelé zviera, nenechajte sa tým zaskočiť.

Náš tip: Podobne ako pri iných zvieratkách (morčatách, myškách, králikoch, potkanoch, atď.), aj králik potrebuje hračky a predmety na hryzenie. Inak sa vám s chuťou pustí do káblov, kníh či iného domáceho zariadenia.

Ostatní práve čítajú: Vaša záhrada môže hýriť farbami aj v zime: Dajte si poradiť!

Fretka

Fretky sú aktívne, sociálne tvory, ktoré sa rady hrajú. Ak ste plní energie, budete fretke ideálnym spoločníkom, ak však máte radi pokoj, fretka vás dokonalo umorí. Vzhľadom na budúce zdravie vášho zvieratka, by ste si mali zaobstarať už kastrované zviera.Pozor. Fretka potrebuje pre svoje hry mnoho priestoru, ak jej ho neposkytnete, objaví sa u nej nežiaduce správanie.

Ostatní práve čítajú: Ak nemáte v záhrade túto vec, čím skôr si ju vybudujte!​

Potkan

Potkany sú priateľské a mimoriadne interaktívne. Keď si na vás zvykne, bude s vami - a na vás - tráviť mnoho času. Keďže sa dajú jednoducho naučiť mnohé triky, určite by ste to mali skúsiť, inak sa toto inteligentné zvieratko bude nudiť a tým pádom i trpieť. Ak chcete mať viacerých potkanov, chovajte ich v skupine rovnakého pohlavia, predídete tým nevhodnému množeniu.

Ak máte priestor len pre malé zvieratko, ktoré si nebude vyžadovať prechádzky po byte a mimo svoju klietku, voľte myšky, škrečky alebo pieskomilov. Nezabúdajte na pravidelné čistenie, inak ich budete v byte cítiť, menej páchnuce sú samičky.

Ostatní práve čítajú: S ohľadom na životné prostredie: Upracte si domácnosť ekologicky

A čo morča?

Nie, nezabudli sme. Tento tvor je veľmi spoločenský, a ak môžete, určite sa vyhnite chovu len jediného zvieratka. Ak je totiž samé, zvykne sa nudiť. Morčatá sú pre vás vhodné, ak máte čas denne sa im venovať, kŕmiť ich z ruky a pestovať na rukách.

Ostatní práve čítajú: Máte malú kúpeľňu? Nepodceňujte jej výber osvetlenia!​

Pri takejto starostlivosti sa z nich stanú veselí spoločníci, ktorí vás budú vítať pískaním i spokojným krochkaním. Vyhľadávajú bezpečie svojich klietok alebo domčekov, ale zároveň majú radi aj vychádzky po byte.

Ktoré zvieratko je vám najsympatickejšie? Pozrite si ich v našej galérii.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
TOTO je zviera, ktoré si môžete dovoliť, ak máte malý byt: Vedeli ste o ňom?
Agáta