Týchto 5 kameňov vám odstráni z domácnosti negativitu a zlú energiu

03.05.2019
Poradňa

Kamene, horniny, drahokamy, to všetko je súčasť neživej prírody, ktorá nepotrebuje extra starostlivosť, ale vďaka nej sa môžeme cítiť aj na bežnom sídlisku ako v objatí prírody. Veď aj kamenná príroda je prírodou.

39fotiek
Autor: pexels.com

Význam kameňov

Kamene si môžete doniesť priamo z prírody alebo zájsť do obchodu s polodrahokamami a získať nebrúsené kúsky či nájsť zaujímavé tvary v podobe sošiek a svietnikov. V každom prípade je kameň nenapodobiteľný, nevyrába sa vo fabrike ani v laboratóriu, ale za jeho vznikom stoja tisíce, niekedy možno miliardy rokov, ktoré máte zrazu na dotyk.

A to prirodzene vplýva aj na nás, na ľudí. Zároveň nie je až také dôležité, či veríte liečivej sile kameňa a jeho „magickým" účinkom, alebo sa vám len páčia. Rozhodne prinášajú do interiéru omnoho viac krásnych prírodných farieb a tiež pozitívnejšiu energiu než plastové doplnky. Preto sa nimi oplatí obklopiť.

Pozrite si aj: Toto sú najkrajšie hotely, v ktorých musíte zažiť aspoň jednu dovolenku!​

Krištáľ - čistí myseľ

Je to akýsi základný kameň. Je pekný ako kus kameňa, ale v súčasnosti sa vyskytuje aj ako dekoračná krištáľová guľa, v podobe sošiek alebo napríklad aj svietnikov, kde si môžete vložiť čajovú sviečku podobne ako do soľnej lampy. Krištáľ je najuniverzálnejší. Nemáte ním v byte čo pokaziť.

Pozrite si aj: Kedysi vandalizmus, dnes umenie: Dali by ste si do obývačky tento pouličný trend?​

Je veľmi príjemný do spálne, pretože je to takzvaný požierač geopatogénnych zón, pomáha pri vyčistení si mysle, pri meditácii, nabíja človeka čistou, príjemnou vibráciou. Stačí si ho občas podržať v ruke, prípadne len tak pozorovať a tešiť sa z neho.

Šungit - čistí priestor od elektriny

O šungitovej vode ste už určite počuli, ale tento záhadný kameň má mnoho ďalších využití. Záhadný je preto, že nikto presne nevie, ako sa na Zem dostal a prečo sa vyskytuje len v ruskej Kerálii. Každopádne, už len odhadovaný vek dve miliardy rokov je sám osebe magický.

Pozrite si aj: Pozrite si architektúru, ktorá spôsobuje zimomriavky na koži: Len pre odvážnych!​

Šungit vďaka uhlíku dokáže energeticky čistiť nielen vodu, ale aj priestor. Preto je vhodný napríklad do obývačky alebo do pracovne, kde máte počítač. Naruší tak negatívne pôsobenie týchto síl a pohltí ho. Potom ho stačí občas premyť v potoku a nabiť na slnku.

Pozrite si aj: Kochajte sa: Toto sú najkrajšie budovy na svete, neskutočné​

Ametyst - upokojuje človeka

Jednou z jeho najkrajších dekoračných foriem je ametystová drúza. Je to vlastne kus skaly s kryštálmi ametystu a nechať si ho v spálni, je pre sladké sny priam ideálne. Napríklad ametyst odporúčal už Aristoteles nosiť proti opilstvu. A nie je to náhoda.

Samotná farba toho kameňa upokojuje, a tak často zmierňuje aj obsesívne túžby, ktoré vyvolávajú v človeku závislosti. Meditácia nad ním zbavuje bolestí hlavy, stresu a negatívnych myšlienok. Má krásnu farbu, ktorá z estetického hľadiska vnesie do priestoru nádych luxusu.

Pozrite si aj: Dom na vidieku v tvare L: Keď sa má rád kameň s drevom​

Žltý kalcit - liek proti stresu

Tento kameň vyzerá tak trochu ako skamenelina medu. A tak aj pôsobí. Bieložlté sfarbenie navodzuje mier, optimizmus, podporuje intelekt a prináša inšpiráciu. Je skvelým kamienkom do detských, študentských izieb a pracovní. Zaručene uvoľní napätie. Skúste si ho len tak pohladiť a podržať v ruke, je to čistý hromozvod na odvádzanie stresu.

Pozrite si aj: Nástrahy pri rekonštrukcii bytu: Na čo treba dať pozor?​

Achát

Hovorí sa o ňom ako o kameni vzťahov. Jeho meno pochádza od rieky Achates na Sicílii a je zmesou chalcedónu, kremeňa a opálu. Dostávate tak vlastne tri kamene v jednom a také sú aj jeho prínosy.

Posilňuje srdce, rozmnožovacie orgány, ale jeho štruktúra zemitých farieb pôsobí veľmi upokojujúco aj na dušu. Napríklad v starovekom Grécku a v Ríme bol veľmi ceneným a využívaným na pečate aj rituálne predmety.

Pozrite si v našej GALÉRII, aké sú nádherné. Ktorý zaujal najviac vás?

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Týchto 5 kameňov vám odstráni z domácnosti negativitu a zlú energiu
Marcos