VIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratané

11.10.2018
Poradňa

Už ste počuli o krehkej Japonke Marie Kondo, ktorá očarila celý svet? A ak nie o nej, tak o jej kúzelnom upratovaní alebo o metóde KonMari určite áno. Ako môže jej metóda zmeniť aj vašu domácnosť?

5fotiek
Autor: housebeautiful.com

Marie Kondo je tridsaťtriročná Japonka, ktorá už v detstve objavila svoju záľubu v upratovaní vecí. Upratovala a triedila nielen doma, ale aj v škole. Aj keď spočiatku, ako sama priznáva, bola jej pozornosť zameraná hlavne na veci, ktoré bolo potrebné vyhodiť, neskôr pochopila, že skutočným zmyslom upratovania je objavovanie vecí, ktoré nám prinášajú radosť. A to je veľmi v skratke hlavná myšlienka jej upratovacieho systému.

Ostatní práve čítajú: 10 úžasných vychytávok pre domácnosti, ktorým panujú malí nezbedníci. Nebudete veriť vlastným očiam!

Samozrejme, je toho omnoho viac – Marie Kondo za roky svojho pôsobenia na upratovacej misii okolo celého sveta založila poradenskú firmu, ktorá vzdeláva lektorov ďalej šíriacich jej systém upratovania i usporiadania života, a zároveň sama pôsobí ako konzultantka. Jej najznámejšia a najúspešnejšia kniha Kúzelné upratovanie sa stala hitom v jej rodnej krajine, ale aj v Európe. Neskôr doslova dobyla Ameriku a jej popularita neustále rastie.

Prečo ju máme radi?
Príjemným spôsobom vás oboznámi s upratovacím systémom krok po kroku. Podľa niekoľkých jednoduchých kritérií posúdite či si danú vec chcete ponechať, alebo sa jej zbavíte. A ak si ju necháte, je potrebné ju skutočne správne upratať a odložiť. Mariin jednoduchý spôsob skladania vecí zaručí prehľad a poriadok v každej zásuvke i v skrini.

Jej upratovací systém sa však nezaoberá len oblečením – aplikovať ho môžete na každý predmet v domácnosti. A keď budete hotoví, zistíte, že vaša domácnosť je nielen organizovanejšia a prehľadnejšia, ale že sa vám v nej príjemnejšie funguje. Rozhodne to stojí za vyskúšanie!

Ostatní práve čítajú: Za pár eur perfektný kuchynský pomocník: mreža!

Náš tip: Skúste si prečítať pre inšpiráciu knihu alebo si vypočujte jej audioknihu. Nie všetky rady musíte aplikovať v plnej miere, možno vám postačí zobrať si inšpiráciu a pre svoju domácnosť nájdete vlastný systém. Ale pssst, na svojej knihe zarobila milióny. Čo poviete, rozhodne to stojí za skúšku!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
VIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratanéVIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratanéVIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratanéVIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratané
 
5fotiek
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
VIDEO VNÚTRI: Vďaka tejto japonskej metóde budete mať vždy upratané
Agáta