Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi

21.12.2018
Poradňa

Domáce zvieratká sú naozaj skvelé, samozrejme dovtedy, kým vám nezničia váš obľúbený gauč. Nemusíte uvažovať o tom, že ich necháte vonku, máme pre vás tipy, ako ochrániť svoj nábytok!

30fotiek
Autor: pinterest.com

Aj vy si kladiete otázku - Ako ochrániť nábytok pred vašimi miláčikmi? Vašich štvornohých kamarátov už po rokoch beriete ako členov rodiny, najmä ak s vami dennodenne zdieľajú domov. 

Pravidelné čistenie

Ak necháte vášho miláčika sedieť alebo spať či hrať sa na nábytku, určite tam neskôr nájdete chlpy, prach či nejaké škrabance. Preto nezabudnite povrchy pravidelne utierať. Vyprášte vankúše a prikrývky povysávajte, len pravidelným čistením dosiahnete, že pach vášho miláčika nebude cítiť v každom kúte domova.

Pozrite si aj: Aj sukulent má svoje potreby! Aby vám doma nevykapal, držte sa týchto krokov​

Zvieratá sa milujú hrať, a to najmä vonku. Vyváľať sa v lístí či v bahne je predsa najväčšia zábava. Možno väčšou zábavou je už len prísť celý zablatený do bytu... Odporúčame preto vždy pri vstupe, v predsieni aleob v chodbe utrieť, poprípade umyť labky, a až potom pustiť zvieratko ďalej. Ak to budete opakovať dostatočne pravidelne, stane sa to pre vášho miláčika rutinou a naučí sa, že vždy predtým ako vstúpi ďalej do domu, musí počkať, kým ho umyjete.

Obliečky sú základ!

Samozrejme, jedným z najjednoduchších riešení je investovať do obalov na nábytok, plastových chráničov či obyčajných obliečok na vankúše a kreslá. Keď sa obliečka zašpiní, jednoducho ju zvlečiete a hodíte do práčky. A máte po probléme. Existujú dokonca aj špeciálne obliečky, ktoré bojujú so zvieracími chlpmi a s nečistotami.

Máme pre vás aj jeden skvelý tip, ak chcete odstrániť chlpy z poťahov, navlečte si gumenú rukavicu, navlhčite ju a pošúchajte.

Prečítajte si aj: Pokojne ich prelejte: Týchto 5 rastlín zbožňuje vlhkú pôdu​

Kúpiť pelech je dobrý nápad

Každé domáce zvieratko potrebuje svoje miesto, pelech alebo nejakú klietku. Je dôležité, aby aj oni mali svoj vlastný priestor, miesto, kde sa môžu hrať, oddychovať. Možno budete prekvapení a zistíte, že v pelechu trávi čas radšej ako na vašom gauči. Ak ho jeho nové miesto nezaujíma, skúste ho tam nalákať a urobiť mu to tam pohodlné.

Nahraďte to niečím iným

Ak máte mačky, viete si presne vybaviť situáci,e keď škriabu všetko, čo môžu a vlastne aj to, čo nemôžu. Dokonca aj ten najoddanejší milovník mačiek sa môže rozčúliť nad tým, že mačky dávajú pazúry tam, kde nepatria. Ak chcete tento prirodzený inštinkt oblafnúť, resp. presmerovať, skúste umiestniť obľúbenú škrabku mačiek do blízkosti nábytku, ktorý nechcete, aby vaša mačka poškriabala (možno budete potrebovať viac ako jednu škrabku).

Prečítajte si aj: Rýchlo! Kým nenasneží, spravte so záhradou všetky tieto veci​

Definujte hranice

Je naozaj dôležité, učiť vášho spoločníka, čo môže a čo nie. To, že hovoríte svojmu miláčikovi nie, no on sa nechystá držať ďalej od vášho nábytku, vás ale nemusí zarmútiť. Určite sa to raz naučí, len sa musíte vyzbrojiť trpezlivosťou. Ak si mačka brúsi pazúre na koberci alebo na sedačke, potrite miesta citrónovým muškátom. Drevené nohy na nábytku ochránite pred ohrýzaním olejom z klinčekov, psi tú vôňu neznášajú.

Milovníkov zvierat poteší naša galéria, sú tam samé chutné zvieratká. Pozrite. :-)

 
Autor: Ľudmila
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vieme, ako definitívne ochrániť nábytok pred vašimi domácimi miláčikmi
Ľudmila