Vyskladajte si šatník snov: Stačia vám na to tieto triky!

20.04.2019
Poradňa

Štatistiky nepustia a prakticky každý z nás má doma mnohonásobne viac oblečenia, než reálne nosí. Pomôžeme vám vyriešiť tento problém a zároveň získať v byte viac miesta.

40fotiek
Autor: unsplash.com

Určite ste už o kapsulovom šatníku počuli, ale nechcelo sa vám do toho púšťať. Teraz je ten správny čas - prečo? Lebo prišla jar a už skutočne môžeme odložiť ťažké zimné kabáty či objemné bundy. S kapsulovým šatníkom si jar nielen užijete intenzívnejšie, ale zjednodušíte si aj jednu nepríjemnú činnosť v domácnosti. Už tušíte akú?

Prečítajte si aj: TOTO je zviera, ktoré si môžete dovoliť, ak máte malý byt: Vedeli ste o ňom?​

Poďte to tento raz skúsiť s nami a poriadne. Princíp kapsulového šatníka je pomerne známy mnohým dámam, rovnako úspešne ho však môžu využívať aj páni a, samozrejme, i vaše deti.

Zásadou je snažiť sa vytvoriť šatník, ktorý obsahuje (na prvý pohľad) málo kusov oblečenia, ktoré ale dokážete vzájomne kombinovať tak, aby ste vytvorili dostatočné množstvo outfitov na všetky situácie, do ktorých sa bežne potrebujete obliekať.

Prečítajte si aj: Stále kúpete svojho psa a on stále smrdí? Potom nepotrebuje vaňu, ale lekára​

Prečo zredukovať šatník?

Štatistiky nepustia a prakticky každý z nás má doma mnohonásobne viac oblečenia, než reálne nosí. A to aj mnoho rokov potom ako oblečenie prestane vyhovovať rozmerovo či funkčne. Tak sa pýtame, na čo nám je oblečenie, ktoré nenosíme?

Prečítajte si aj: Dosť bolo tupých nožov! S týmto trikom zostane čepeľ vášho noža ostrá​

Na jeho kúpu sme vynaložili peniaze zbytočne, jeho výrobou, dopravou a údržbou sa zaťažilo životné prostredie - opäť zbytočne.

Pripomeňme pozitíva kapsulového šatníka. Postačí vám jedna skriňa a dokonca aj tá nebude naplnená na prasknutie, naopak, veci do nej uložíte pohodlne a prehľadne, vďaka čomu vždy rýchlo nájdete to, čo hľadáte a zároveň svoje oblečenie ochránite.

Prečítajte si aj: Ušetrite peniaze aj prírodu: TAKTO si vyrobíte domáci prací prostriedok​

Upratovanie v zredukovanom šatníku je omnoho jednoduchšie, v byte sa nekopí oblečenie, nikde nestoja koše plné bielizne. Úspora sa prejaví aj v účtoch, ktoré by ste museli zaplatiť za oblečenie a každý kúsok, ktorý máte, môžete vynosiť do sýtosti.

Prečítajte si aj: Život so zvieratkom je niekedy ťažký: Tieto triky vám zabezpečia čistotu, akoby tam ani nebolo!​

Ako na to?

Vytvorte si kapsulový šatník kombináciou sezónneho oblečenia - mnohé sa dá nosiť celoročne. Závisí to aj od vašej práce i koníčkov, preto nie je možné navrhnúť univerzálny šatník pre všetkých.

V zásade však platí, že budete potrebovať niekoľko zameniteľných outfitov do práce, na voľný čas, aspoň jeden na spoločenské akcie akými sú návšteva divadla, koncertu či oslavy a jeden na športovanie.

Prečítajte si aj: Pozor na to: Ak nebudete správne skladovať koreniny, ich vôňa úplne vypŕchne​

Dajte si realistický cieľ

Ak máte práve teraz vo svojej skrini niekoľko tuctov topánok a kabeliek, k tomu pol tucta modrých džínsov a tričká v každom vzore a farbe, bude to pre vás dosť náročné. Stanovte si počet kusov oblečenia, ktorý by ste chceli dosiahnuť (tolerancia jeden - dva kúsky).

Prečítajte si aj: Čínske umenie radí: Pritiahnete si do bytu peniaze, ak si ho zariadite takto​

Vytvorte si tri outfity v kombinácii nohavice a top, tri v kombinácii so sukňou alebo so šatami. K nim jeden alebo dva vhodné svetre a základné šperky alebo bižutériu.

Nezabudnite na obmedzenie počtu topánok a kabeliek, platí to aj pre opasky, klobúčiky, šatky. Všetky veci, ktoré vám nie sú aktuálne dobré, nemilosrdne vyraďte. Odfoťte ich a za symbolickú cenu posuňte ďalej.

Prečítajte si aj: Znamenie BLÍŽENCI: Ako si zabezpečíte šťastný život?​

Z výnosu si zakúpte tie kusy oblečenia, ktoré vám vo vašom základnom šatníku chýbajú, ale nešetrite - kupujte kvalitné drahšie veci, ktoré vám poslúžia v nasledujúcich rokoch.

V našej GALÉRII nájdete rôzne druhy šatníkov - inšpirujte sa, ako je možné prehľadne skladovať oblečenie!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vyskladajte si šatník snov: Stačia vám na to tieto triky!
Agáta