Život so zvieratkom je niekedy ťažký: Tieto triky vám zabezpečia čistotu, akoby tam ani nebolo!

08.02.2019
Poradňa

Kto by nechcel domáce zvieratko, však? Bez ohľadu na to, aké si zvolíte, budete sa o neho musieť starať a aj po ňom poriadne upratovať. Všetko si však môžete uľahčiť.

13fotiek
Autor: bobvilla.com

Bojíte sa, že by vám zvieratko neustále znečisťovalo domácnosť alebo spôsobovalo zápach? Áno, je to jedna z častých obáv, ktoré ľudia majú a neraz sa preto pripravia o báječné chvíle strávené so zvieracím kamarátom. Existujú však triky, ako si udržať poriadok i popri zvieratku!

Ostatní práve čítajú: Pritiahnite si domov šťastie vďaka tejto magickej rastline!

Prvou vecou, ktorú by ste si mali ujasniť, je fakt, že poriadok udržíme len tam, kde sa o neho snažíme. Poriadok a čistota si vyžadujú určité pravidlá, tie sa vám však vrátia v podobe príjemného prostredia.

Ostatní práve čítajú: Vaša záhrada môže hýriť farbami aj v zime: Dajte si poradiť!

Vyberajte zvieratko podľa svojich možností

Ak ešte len zvieratko plánujete, máte možnosť voľby. Starostlivosť o menšie zvieratká je vo všeobecnosti jednoduchšia, tie väčšie potrebujú zároveň väčšie aj viac rôznych pomôcok. Všetky budete musieť udržiavať v čistote a na svojom mieste, preto je dôležité, premyslieť si tieto veci vopred.

Pevné miesto

Určite pre každý predmet i pre ležovisko či klietku (alebo akvárium) jedno pevné miesto. Tak aby poskytovalo zvieraťu bezpečné útočisko, ale zároveň, aby ste ho mohli rýchlo a jednoducho vyčistiť. Tiež je dobré, určiť si presné termíny, kedy sa budete týmto činnostiam venovať, podľa potreby denne, týždenne či raz mesačne. Ak čistenie alebo upratovanie zanedbáte, poriadok sa vám bude ťažšie udržiavať a čistenie samotné bude náročné.

Ostatní práve čítajú: S ohľadom na životné prostredie: Upracte si domácnosť ekologicky

Trik s dekou

Pred chlpmi a neželaným znečistením chráňte nábytok prikrývkami, poťahmi a dekami. Tieto stačí stiahnuť a oprať, zabránite tak hĺbkovému znečisteniu nábytku. Čím máte chlpatejšie zvieratko, tým častejšie je potrebné chlpy odstraňovať. Ak máte možnosť, robte to preventívne - aktívne vyčesávajte a zbierajte chlpy, zaveďte pravidelné používanie valčeka na nečistoty.

Dobrá investícia

Kvalitný vysávač je v domácnosti so zvieratami nevyhnutnosťou a ten robotický je na nezaplatenie! Praktickým pomocníkom je aj vysávač s integrovaným umývaním podláh a parný čistič.

Ostatní práve čítajú: Máte malú kúpeľňu? Nepodceňujte jej výber osvetlenia!

Náš tip: Misky a riady pre zvieratko vyberajte s možnosťou umývať v umývačke, ostatné pomôcky ako ležovisko, oblečenie, deky a podobne by sa mali dať jednoducho a rýchlo vyprať, a to aj na vyšších teplotách.

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Život so zvieratkom je niekedy ťažký: Tieto triky vám zabezpečia čistotu, akoby tam ani nebolo!
Agáta