Ide sa maľovať kuchyňa: Ako a čím odstrániť fľaky z výparov či po zatečení?

Asi to po rokoch spozná každý - na stenách kuchyne sú zažltnuté fľaky z výparov pri varení, len neviete či treba stenu pred nanesením novej farby špeciálne ošetriť?

1fotka
Raz za čas sa treba odhodlať na maľovanie, najmä v kuchyni, kde dojem z čistoty nezriedka môžu kaziť neestetické fľaky z výparov na stenách. Autor: profimedia.sk

Mastné fľaky v kuchyni treba pred maľovkou neutralizovať saponátom s vysokým obsahom enzýmov alebo slabým roztokom lúhu, ktoré zvýšia jej priľnavosť.

Najlepšie však nečistoty odstránite roztokom mazľavého mydla. Ten si pripravíte tak, že v 6 až10 litroch horúcej vody rozpustíte asi 1 kg mazľavého mydla. Roztok sa postará nielen o viditeľnú špinu, ale aj o nevítaných hostí - mikroorganizmy, ktoré sa vo vrstve mastných usadením rozmnožujú.

Ak sa vám po umytí stien začne stará maľovka odlupovať, treba ju oškriabať maliarskou špachtľou.

  • Stopy po zatečení treba od nového náteru oddeliť nepriepustnou bariérou. V ponuke je viacero prípravkov na izolovanie škvŕn, ktoré problematické miesta zakonzervujú tak, aby nepresakovali do ďalších vrstiev. Ich účinok je trvalý. Je dôležité aplikovať ich v predstihu, aby pred ďalšou maľovkou dokonale zaschli.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ide sa maľovať kuchyňa: Ako a čím odstrániť fľaky z výparov či po zatečení?
ipeknebyvanie.sk