Ako vyriešiť problém s vŕzgajúcimi parketami?

Pri rekonštrukcii bytu ste ponechali parkety a tie po čase začali vŕzgať? Čo robiť a ako problém s vŕzgajúcou podlahou vyriešiť?

2fotky
Renovácia starých parkiet je síce finančne náročnejšia ako položenie novej plávajúcej podlahy, ale zachováte tak kvalitnú drevenú parketovú klasiku. Autor: profimedia.sk

Častou otázkou je, či by problém s vŕzgajúcimi parketami vyriešilo položenie plávajúcej podlahy na parkety. A čo vlastne spôsobuje samotné vŕzganie parkiet? Nepríjemné vŕzganie môže spôsobiť nerovný podklad. Alebo parkety dávajú najavo, že sa staré lepidlo už rozdrobilo. Ideálne, v oboch prípadoch, by bolo parkety rozobrať, urobiť rovný podklad nivelačnou stierkou a po vyschnutí parkety nanovo nalepiť. Je to veľmi zdĺhavé, ale máte zaručené, že vŕzganie zmizne.

Položiť či nepoložiť na parkety plávajúcu podlahu?

Môže sa stať, že renovácia starých parkiet bude finančne náročnejšia ako položenie novej plávajúcej podlahy. Toto riešenie je však možné iba v  prípade, že sú parkety rovné a pevne prichytené k podkladu. Inak by nová podlaha pružila a vytvárala dojem skutočne plávajúcej. Na nerovnom povrchu by tiež mohlo dôjsť k praskaniu spojov. Aby ste tomu zabránili, museli by ste pod plávajúcu podlahu dať vyrovnávaciu podložku, napríklad lisovanú hobru hrubú 5 mm.
Ale pozor, plávajúca podlaha síce dodá interiéru modernejší ráz, ale stále to bude len lacnejšia náhrada kvalitnej drevenej parketovej klasiky.

 
Autor: ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Ako vyriešiť problém s vŕzgajúcimi parketami?
 
2fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ako vyriešiť problém s vŕzgajúcimi parketami?
ipeknebyvanie.sk