Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie: "Na všetko mám šuflíček"

Herečka Renáta Ryníková (32) žije v divadelnom byte v Nitre, spolu s priateľom a so štyrmi mačkami.

9fotiek
Okrem obrázkov a sošiek má Renáta v jednoizbovom byte aj štyri živé mačky. Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Herečka Renáta Ryníková zveľaďovala svoj jednoizbový byt s vedomím, že bude jej prechodným bydliskom. Po desiatich rokoch má pocit, že kruh jej pôsobenia v Nitre sa uzavrel a chce sa vrátiť do Bratislavy. Hoci je byt malý, je útulný a prispôsobený nielen pre ňu, ale aj pre mačky, ktoré majú hneď pri vstupe svoje domčeky. Na komode sú sošky mačiek a na stenách ich obrázky.

Väčšinu mi doniesli kamaráti do daru, vedeli, že mačky milujem a za tie roky sa ich nazbieralo,“ smeje sa Renáta a priznáva, že momentálne má doma iba dve spoločníčky, ďalšie dve bývajú u priateľovej mamy. I keď pri vstupe sa zdá, že celý byt zdobia jej obľúbené zvieratká, nie je to tak.

Napríklad kuchynskú linku má herečka pokrytú tapetou so šachovnicovým vzorom. Nie preto, že šach je jej koníček, ale fascinuje ju z estetickej stránky. „Niekedy na nej boli nalepené aj šachové figúrky, ale časom poodpadávali.“ Priznáva, že varí iba jej priateľ, profesiou kuchár, preto nedávno investovali do nového sporáka.

V malom byte žije Renáta iba s priateľom, no napriek tomu potrebovali každý svoje súkromie, a tak tých pár štvorcových metrov rozdelili na niekoľko častí.

Hlavnú izbu predelili knihovničkou na dve časti, spálňovú a obývaciu. Zaujímavosťou je však množstvo zásuviek v malom byte. „Musím mať všetko pekne vytriedené, preto mám na všetko nejaký šuflík alebo škatuľu. A to, čo je vyložené na nábytku, musí ostať na svojom mieste. Keď to niekto preloží, ihneď to zaregistrujem a vrátim na miesto.

Na vysokej zásuvkovej skrinke v spálni je zbierka postavičiek víl, elfov, škriatkov a okrídlených zvierat. Renáta sa netají s tým, že na všetky tieto bytosti naozaj verí. „Samozrejme, že áno, len sme vďaka materiálnemu svetu, v ktorom žijeme, otupeli tak, že sme ich prestali vnímať,“ hovorí vážne sympatická herečka.

 
Autor: GALINA LIŠHÁKOVÁ
Fotogaléria
Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie: Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie: Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie: Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie:
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Herečka Renáta Ryníková nám ukázala svoje bývanie: "Na všetko mám šuflíček"
GALINA LIŠHÁKOVÁ