Rekonštrukcia: Zo starej kôlne vytvorili raj pre básnika aj jeho deti

Menšia hospodárska budova v blízkosti rodinného domu, ktorá už stratila svoje opodstatnenie, bola odsúdená na zánik. Architekti zo štúdia SUE Architekten presvedčili domácich na jej rekonštrukciu. Vytvorili tu dokonalé miesto na tvorbu pre domáceho pána, spisovateľa, a tiež raj pre deti.

12fotiek
Menší hospodársky domček v blízkosti rodinného domu už stratil svoje opodstatnenie a bol odsúdený na zánik. Architekti zo štúdia SUE Architekten tu vytvorili tu dokonalé miesto na tvorbu pre domáceho pána, spisovateľa, a tiež raj pre deti. Autor: Andreas Buchberger

Podobných stavieb pri rodinných domoch je vo vilovej oblasti pri Viedni, stavanej v tridsiatych rokoch minulého storočia, mnoho. Pôvodne slúžili na uloženie dreva, chov králikov, alebo aj ako práčovňa, pričom v podkroví sa vešala opratá bielizeň. Tieto časy sú však nenávratne preč. Budovy sa tak dlhodobo nevyužívajú a chátrajú, čo je škoda. V tomto prípade sa karta obrátila a domček sa premenil na malé útulné zákutie, magické miesto pre rodinku s deťmi.

Prečítajte si aj o mezonete pre cestovateľa

Nová šanca

Do pôvodnej konštrukcie strechy, ktorá bola v dobrom stave, architekti nezasiahli. Ponechali ju obrastenú machom, čo pripomína jej úctyhodný vek. Do priečelia na poschodí však vložili veľkoplošné sklo, čím do podkrovia priniesli veľa svetla. Podkrovie obložili na šedo nalakovaným jedľovým drevom. Jeho príjemnú atmosféru umocňuje vo večerných hodinách minimalisticky riešené zabudované teplé svetlo, pri ktorom na seba upriamuje pozornosť krásny povrch mosadze.Maximálne využitý

V prípade, že chce pán spisovateľ písať, postačí zatvoriť elegantné mosadzné padacie dvere do podkrovia nad malým schodiskom. Má tam absolútny pokoj a nádherný výhľad na veveričky v korunách stromov.

Keď je pracovňa voľná, využívajú ju najmä deti, ako svoje tajné útočisko s príjemným veľkorysým lôžkom na oddych aj hry.

Spodná časť domčeka sa využíva na skladovanie záhradného nábytku, náradia, kosačky, či debničiek na ovocie.

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Rekonštrukcia: Zo starej kôlne vytvorili raj pre básnika aj jeho deti
ii/ipeknebyvanie.sk