Neuveriteľná premena: Zo zrúcaniny útulné bývanie pre celú rodinu!

Stáva sa aj vám, že sa z času na čas pristavíte pri dome, okolo ktorého už dlhé roky prechádzate a je opustený a schátraný? Neveríte, že by sa takéto budovy dali vôbec oživiť? Dnes tu ale máme ukážkový príklad toho, že všetko sa dá, len treba chcieť.

12fotiek
Sú rekonštrukcie, ktoré si ani nevšimnete, no sú aj také, ktoré radikálne zmenia domovy od základov tak, ako tá dnešná. Autor: countryliving.com

Tera a Mac Thomasovci sú spolu už takmer 40 rokov a rozhodli sa pre zmenu. Túžili utiecť z mesta a začať si užívať vysnívaného odpočinku niekde uprostred prírody. Po tom, ako Macovi priateľ ukázal pozemok veľký 680 akrov, plný vlnitých kopcov a lúk ešte aj s veľkým jazerom, neváhal. Jediným problémom bol len dom, ktorý vyzeral ako zo škrupinky, na ktorú keď fúknete, okamžite sa rozbije na márne kúsky.

Prečítajte si aj o rekonštrukcii 3-izbového bytu v Bratislave 

Trvalo dokopy dva roky, kým pár dal túto zrúcaninu do poriadku. A išlo sa od podlahy. Nie len exteriér a interiér domu boli maximálne poškodené, no pracovať sa muselo aj na novej vodovodnej a elektrickej prípojke a tiež izolácii.

Dom v Mississippi pochádza už z roku 1820 a aby sa stal vhodným aj na poriadne rozrastenú rodinu nových majiteľov, bolo potrebné pustiť sa do práce – Thomasovci zreštaurovali oba komíny tiahnuce sa po stranách domu, staré škridle vymenili za hliníkový povrch strechy, každá interiérová stena bola strhnutá a natiahnutá znovu po tom, ako sa upravili ukryté elektrické spoje, zreštaurované bolo aj pôvodné schodisko, v podkroví správny starí rodičia vytvorili svojim ôsmim vnúčatám dve izby spolu so samostatnou kúpeľňou.

Ani dizajn interiéru nezaostal nad krásnou premenou celého domčeka. Okrem toho, že paleta jemných farieb priniesla do interiéru množstvo potrebného svetla, rodina Thomasovcov sa snažila zachovať množstvo pôvodných detailov, ktoré pozdvihnú atmosféru tohto vidieckeho bývania. Nazrite dnu s nami.

 
Autor: ma/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Neuveriteľná premena: Zo zrúcaniny útulné bývanie pre celú rodinu!
ma/ipeknebyvanie.sk