Netrhajte staré podlahy! Takto si ich zrenovujete krôčik po krôčiku

Na obnovenie podlahy existuje mnoho trikov, viaceré z nich nie sú finančne a ani po iných stránkach náročné. Takže podľa svojich schopností a hrúbky peňaženky nájdete iste riešenie aj pre vás. Napríklad toto!

20fotiek
Autor: unsplash.com

Máte podlahy, ktoré už nevyzerajú atraktívne a skôr miestnosti dodávajú ošumelý výzor? Niektoré renovácie môžete urobiť aj vo vlastnej réžii. Čo poviete, skúsite to?

Ak nemáte inú možnosť, podlahy zakryte kobercami alebo nábytkom a začnite zisťovať, akým spôsobom by ste sa pustili do ich osvieženia.

Prečítajte si aj: Zayn z One Direction býva po rozchode hneď vedľa svojej ex: FOTO vnútri​

Najľahšie je brúsenie

Jednou z najjednoduchších možností je zbrúsenie vrchnej vrstvy a preklakovanie. Potrebné pomôcky si môžete požičať v požičovni nástrojov, ak však podlaha potrebuje aj nejaké úpravy, zvážte, či už máte dostatočné skúsenosti. Prejdite sa po miestnosti, odtiahnite nábytok a nadvihnite koberce, aby ste získali prehľad o prácach, ktoré budú potrebné.

Drevo neustále pracuje, preto si časom všimnete, že medzi jednotlivými doskami máte zväčšujúce sa škáry, v podlahe môžu byť otvory, škrabance či iné stopy. Tu pomôže tmel, výmena časti podlahy a následná povrchová úprava či zjednotenie farebnosti.

Nebojte sa farby

Máte poctivú drevenú podlahu? Iste toho už veľa zažila. Ak je jej povrch už značne opotrebovaný a jednoduché zbrúsenie s opätovným nalakovaním či voskovanie neprichádza do úvahy, siahnite po farbe. Farba môže byť neutrálna, môžete však zvážiť, či by ste zo starej podlahy nespravili novú dominantu miestnosti.

Prečítajte si aj: Spálňu prerobil na nahrávacie štúdio. To je normálne? A vraj romantik!​

Voskujte a olejujte

Olejovanie drevených podláh, či už sa jedná o doskové masívne podlahy, či parketové podlahy a tiež schody, je veľmi dôležitá činnosť. Zaistí totiž vyplnenie pórov v štruktúre dreva a tým sa ochráni drevo voči vlhkosti a vode. Tento typ ošetrenia a obnovenia vašej podlahy je vynikajúcou investíciou. Určite odporúčame zájsť do špecializovanej predajne, kde vám poradia, či siahnuť po základnom oleji s plniacou schopnosťou, alebo je pre vašu podlahu vhodnejší vrchný ochranný pochodzí olej.

Náš tip: Pomocou oleja môžete podlahu aj vytieňovať alebo doplňovacím olejom obnoviť pôvodnú farbu podlahy. Takéto ošetrenie vydrží dva aj viac rokov, preto sa investícia do neho skutočne oplatí.

V našej galérii nájdete ukážku toho, ako sa dá stará poškodená podlaha opraviť jednoduchými krokmi, aby získala zaujímavý vzhľad, za ktorý sa rozhodne netreba hanbiť!

 
Autor: Agáta
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Netrhajte staré podlahy! Takto si ich zrenovujete krôčik po krôčiku
Agáta