Uvažujete o tepelnom čerpadle? Poradíme vám, ako si vybrať

Šetrenie, pohodlné vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón... Všetky tieto výhody prinášajú najmodernejšie tepelné čerpadlá. Poradíme vám, ako si vybrať.

4fotky
Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda Autor: Vaillant

Pre novostavby i rekonštrukcie

Tepelné čerpadlá sú už záležitosťou novostavieb aj rekonštrukcií. Ak uvažujete o nejakom pre svoj dom, značka Vaillant vám môže nezáväzne a zadarmo vypracovať odborný návrh na jeho inštaláciu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na webovej stránke www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk. Ušetríte čas a na základe informácií od odborníka sa rozhodnete (alebo aspoň zistíte vaše možnosti).

Ak je jednou z vašich podmienok jednoduchá a rýchla inštalácia, najlepším riešením je tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda. Zabezpečí kúrenie, chladenie aj teplú vodu. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Ide o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčilo sa aj v susedstvách s hustejšou zástavbou. Skladá sa z vonkajšej jednotky (pri vonkajšej stene domu či v záhrade) a interiérového modulu uniTOWER, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.

Najmodernejšie možnosti

Ak hľadáte výnimočne šetrné tepelné čerpadlo, takým je Vaillant Green iQ flexoTHERM exclusive. Je v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa napokon rozhodnete. Môže sa pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Osvedčilo sa u novostavieb i rekonštrukcií. Pokiaľ ide o jednoduchú inštaláciu, vhodným riešením je jeho verzia typu vzduch/voda. Ak rozmýšľate nad vykurovaním spojeným s prípravou teplej vody aj chladením, to všetko zvládne aj tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody a vhodné je do klasických i nízkoenergetických domov. Má nízke prevádzkové náklady a dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C. V zime spoľahlivo vykuruje, v lete sa môže využiť na aktívne chladenie. Taktiež dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch.

Všetky spomínané zariadenia sa môžu flexibilne ovládať aj na diaľku, cez smartfón či tablet – prostredníctvom internetu a aplikácie multiMATIC. K zariadeniu aroTHERM Split stačí pridať internetový komunikačný modul VRC 920. Tepelné čerpadlá s označením Green iQ majú internetový modul už zabudovaný. Nastavovať teplotu vykurovania a teplej vody si tak budete môcť oveľa pohodlnejšie.
www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

 
Autor: PR Článok
Fotogaléria
Uvažujete o tepelnom čerpadle? Poradíme vám, ako si vybraťUvažujete o tepelnom čerpadle? Poradíme vám, ako si vybraťUvažujete o tepelnom čerpadle? Poradíme vám, ako si vybrať
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Uvažujete o tepelnom čerpadle? Poradíme vám, ako si vybrať
PR Článok