Týchto 5 prešľapov sa dopúšťate, keď si maľujete sami izbu: Vyhnite sa im

Ak už máte nakúpené štetce aj farby, prečítajte si našich pár rád, aby to dopadlo podľa očakávaní.

64fotiek
Autor: sheknows.com

Spoľahnúť sa na architekta a profesionála na maľovanie býva často to najľahšie. Avšak, možno ste si povedali, že natrieť steny bude vaša doména. Ak už máte nakúpené štetce aj farby, prečítajte si našich pár rád, aby to dopadlo podľa očakávaní.

Prečítajte si aj: Aby bol VODNÁR doma šťastný, potrebuje, aby jeho domov vyzeral takto

Bublinky

Sú častým problémom maliarov amatérov. Ak máte hladké stierky, bude vás tento problém strašiť viac, ale aj pri drsnej stierke sú bublinky problémom. Nie na prvý pohľad, ale po vyschnutí môžu praskať a to vám spraví v nátere malé dierky, ktoré vyzerajú, akoby sa z nich niečo vyliahlo.

Tento problém je možné zamedziť tým, že dáte preč staré nátery a podklad necháte poriadne vyschnúť. Aplikujete základný náter a následne ten želaný. Avšak pozor, podklad musí byť naozaj dobre vysušený. V opačnom prípade sa dostavia práve zmienené bublinky.

Prečítajte si aj: Ihneď vyhoďte tieto 3 veci zo spálne: Podľa feng šuej vám odoberajú energiu​

Praskliny a olupujúca sa farba

Ak ste si všimli na novom nátere malú prasklinku, neignorujte ju, pretože sa to môže časom zhoršiť a farba sa bude olupovať. Spôsobuje ju nesprávne pripravený podklad a nanášanie na olejové či latexové farby.

Prečítajte si aj: Máte primalú predsieň? Omyl, len prehliadate tieto skrýše, využite ich!​

Benjamin Moore, odborník na maliarske farby, radí miesto poriadne vydrhnúť drôtenou kefou, a potom opätovne aplikovať nový náter. Čím skôr, tým lepšie. Farba nebude mať farebnú odchýlku.

Tenká vrstva farby

Je to častý problém domácich maliarov. Nejde len o tenkú vrstvu, ale aj o nerovnomernú vrstvu farby, preto je dôležité ubezpečiť sa, že váš valček alebo kefa sú všade rovnomerne nasiaknuté farbou. Inak hrozí, že budete mať pri nátere hneď od začiatku rozdielne farebné odtiene. Toto hrozí hlavne pri tmavších a sýtych farbách.

Prečítajte si aj: 6 tipov, s ktorými bude vaša domácnosť ekologická a zdravá bez námahy

Nesprávna technika opravy

Ak ste prišli na to, že je niečo zle, netreba hneď panikáriť. Stačí zobrať vlhkú špongiu a farbu ňou jemne zmyť. Následne priestor necháte vyschnúť a môžete natrieť novú vrstvu farby. Takýto spôsob je ideálny tam, kde sa vám možno práve nevydarilo krytie, ostala nepekná ryha alebo, nebodaj, kúsok vlasu zo štetca.

Prečítajte si aj: Máte pohodené po celom dome káble a nabíjačky? Skúste naše zlepšováky a budete mať upratané!​

Problémy s palubovkou

Farba drevenej podlahy je špecifikom. Podlahy nie sú ako steny. V ich prípade je dôležité počkať na správny čas použitia. Natieranie podláh je doslova alchýmia, a preto maliar Michael Nungesser radí počkať 30 - 60 dní, kým začnete natreté podlahy používať. Toto je čas, ktorý je vhodné dodržať, aby ste sa neunáhlili a prácu nerobili zbytočne.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, aké rôzne tapety a farebné steny môžete vo svojom byte použiť.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Týchto 5 prešľapov sa dopúšťate, keď si maľujete sami izbu: Vyhnite sa im
Marcos