Všetko na mieru: Navštívte s nami krásne slovenské bývanie vo vidieckom štýle

Štýl tejto domácnosti možno evokuje bývanie v rodinnom dome, ide však o mestský byt v novostavbe. Mladá dvojica ho vybudovala s dôrazom na pohodlie a vyváženosť prvkov, ktoré sa im páčia.

14fotiek
Aj keď sprvu domáci premýšľali nad vyvýšeným barovým pultom, nakoniec sa zhodli na tom, že obývačkové ani jedálenské sedenie nie sú natoľko ďaleko od kuchyne, aby sa nemohli porozprávať s návštevou aj pri varení. Autor: Laura Witteková

>>> Inšpirujte sa týmto parádnym bývaním v našej FOTOGALÉRII <<<

Kristína a Matej mali na štarte tvorivého procesu dve veľké výhody. Prvou bola skúsenosť so zariadením predošlých domácností. Druhou bol šikovný brat majiteľky, ktorý takmer všetok nábytok navrhol na mieru podľa ich predstáv.

Navštívte aj ďalšie krásne bývanie pod Tatrami

„Byt, v ktorom som bývala predtým, sa niesol v modernom štýle, s vysokolesklými a sklenenými povrchmi s podsvietením, ktorého som sa časom presýtila. Ja som puntičkárka, preto som tam večne niečo leštila,“ smeje sa Kristína. „Tieto drevené povrchy s patinou mi vyhovujú oveľa viac. Sú praktickejšie a pôsobia útulnejšie.“

Vráta do stodoly

„Kúpili sme si pár holých stien, prechádzali sa tu s partnerom a spoločne vymýšľali, ako si ich zariadime,“ spomína mladá majiteľka. „Veľa inšpirácií sme nachádzali v časopisoch a na internete. Tam som objavila aj nápad s dverami vstavanej skrine so vzhľadom starých dverí do stodoly. Bolo to presne to, čo som hľadala. Keďže sme nevedeli, kde také niečo kúpiť, poprosila som brata a on nám ich vyrobil z dubových dosák.“ Tento kus určil, akým smerom sa bude interiér uberať.

Prečítajte si aj o ďalšom krásnom slovenskom bývaní, kde má hlavné slovo žena

Poskladaný podľa seba

Pri návrhu interiéru sa domáci riadili pocitmi, nie ladením do určitého štýlu. Žiadalo sa im zariadiť novú domácnosť masívnym drevom – na drevených parketách aj na jednotne zladenom nábytku. Jednotlivé detaily, ktoré ich oslovili na fotografiách v časopisoch, brat majiteľky zakomponoval do návrhu nábytku.

Aby interiér nepôsobil príliš romanticky a žensky, rozhodli sa vyvážiť ho voľbou patiny, starého dreva a čierneho kovu. Po kúpe jedálenských stoličiek domácich inšpiroval krížový prvok na operadle, autor nábytku ho teda zakomponoval aj do kuchynskej linky, ostrovčeka a stolov. Rovnaký materiál a farebnosť interiér zjednotili, pôsobí vyvážene a kompaktne. Navyše biela povrchová úprava dreva i obkladu z tehlových pásikov pomáha optickému zväčšeniu priestoru.

Martin Ferek
návrh a realizácia interiéru
www.wsd13.sk

"Vždy je pre mňa výzvou premieňať obrázky a predstavy na skutočnosť v spolupráci s klientom, ktorý mi dá do istej miery voľnú ruku a dôveruje mi. To je to najlepšie, čo pri svojej práci zažívam."

 
Autor: Inéz Búci
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Všetko na mieru: Navštívte s nami krásne slovenské bývanie vo vidieckom štýle
Inéz Búci