Čo všetko mať v obývačke, aby vám zbytočnosti neblokovali priechod pozitívnej energie?

Feng šuej vám pri zariaďovaní obývačky môže výrazne pomôcť!

60fotiek
Obývačka. Autor: Profimedia

Obývačka je miestom viacerých tvárí. Chceme v nej byť sami aj s priateľmi. S rodinou a často aj so štvornohými miláčikmi. Je to miesto, kde sa chceme cítiť skvele za každých okolností a mala by pôsobiť útulne na nás aj na návštevy, aby sa všetci cítili vítaní. K tomu môžu výrazne pomôcť tie správne feng šuej prvky.

Pozrite si aj: Všetky TIETO priesady treba vysadiť v jeseni, inak na úrodu môžete budúci rok zabudnúť​

Pohodlné a otvorené sedenie

Základným predpokladom feng šuej je prúdenie tej správnej energie. To v praxi znamená, že sa budete cítiť skvele len vtedy, ak to bude priestor otvorený a v obývačke bude pohodlné sedenie. To znamená, aby sedenie nebolo orientované do jedného bodu, napríklad ku stene a televízoru. Zorganizujte sedenie tak, aby ste na seba všetci videli bez ohľadu na to, kto kde sedí a koľko vás bude.

Drevo

Jeden z hlavných prvkov feng šuej, ktorý tvorí dobré prostredie, je drevo. Drevo znamená láskavosť, kreativitu a domácke prostredie. Všetko sú to atribúty, ktoré patria medzi žiadané v obývačke. A ako dostať drevo medzi štyri steny? No predsa prostredníctvom kvetov, napríklad môžete siahnuť po bonsajoch, sukulentoch či po akomkoľvek kvete s drevnatými časťami. Uvidíte, ako to vašej obývačke energeticky prospeje.

Pozrite si aj: Zase máme platiť za smeti viac? Nedovoľte to! Vďaka týmto tipom sa tomu vyhnete​

Miska pomarančov

Už ide obdobie, keď bude každá teplá farba v obývačke na nezaplatenie. No a miska pomarančov je jednoducho niečo, čo v obývačke podľa feng šuej nesmie chýbať. Tieto plody pôsobia nielen pohostinne a teplo, ale symbolizujú aj šťastie a prosperitu. Mať takýto zdroj dobrej energie priamo na stole alebo komode je niečo, po čo sa oplatí zájsť aj do obchodu.

Pozrite si aj: Ako vám môže výber kachličiek ušetriť peniaze? Dozviete sa v článku​

Priestor na koberec

Podľa feng šuej si ho obývačka priam pýta. A to aj v prípade, že máte pekné drevené parkety alebo masívne podlahy. Koberec znamená stabilitu a uzemňuje. Navyše, skvele sa hodí do priestoru pod konferenčný stolík, aby nebolo vám ani hosťom zima na nohy. Aj takto vyzerá viacfunkčné využitie energie feng šuej v praxi.

Umenie

Je veľmi dôležitým prvkom. Umením sa v čínskej filozofii myslí skutočné originálne dielo, teda žiadne plagáty alebo napodobeniny. Ak investujete do domácich umelcov alebo začínajúcich tvorcov, môžu vám na stene rozihrávať príjemné pocity diela, ktoré budú celkom lacné. Navyše, nikdy neviete, či neporastú časom na cene a z ozdoby sa nestane investícia.

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako si čo naštýlovejšie môžete zariadiť vaše obývačky.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čo všetko mať v obývačke, aby vám zbytočnosti neblokovali priechod pozitívnej energie?
Marcos