Ak nespravíte so svojou záhradnou technikou toto, počas zimy sa vám pokazí!

31.10.2018
Záhrada

Vaša záhradná technika nebude sedieť v kúte! Zazimujte ju, ako sa patrí, pretože ak to neurobíte, môžete na jar kupovať novú...

11fotiek
Autor: unsplash.com

Kým neudrú mrazy

Zrejme každý má v záhrade okrasné rastliny, veď nám z nej robia hotové umenie! Ale práve durmany, muškáty, oleandre nevedia vystáť mráz, ktorý zvykne udrieť už počas jesene, preto ich nezabudnite premiestniť do pivnice. Ak nemáte pivnicu, poslúži vám aj garáž. Ruže a ostatné rastliny, ktoré sú tiež citlivé na mráz, ale nemôžete ich z pôdy vytrhať a presťahovať, ošetrite tak, že ich zakryjete vetvičkami alebo lístím, existuje aj možnosť zabaliť ich do bublinkového materiálu.

Prečítajte si aj: Záhrada bez práce? Existuje taká: spravte si ekozáhradu

Uložte na spánok aj svoju techniku

Hadicou už najbližšieho pol roka polievať záhradu nebudete, uzatvorte teda prívod vody a vypustite kohútiky. Všetky prístroje, ktorými ste zavlažovali, je potrebné umiestniť tam, kde ich nepostihne mráz. Nepodceňte ani rôzne kôlne, šopy či záhradné domčeky. Nezatepľujeme ich, takže mráz sa dostane aj tam a čerpadlá by určite poškodil.

Všetky stroje musia byť v suchu

Napriek tomu, že dážď a sneh sú pre jesenné a zimné obdobie úplne typické, vaše stroje s nimi do kontaktu prísť nemôžu. Nerobte ani to, čo väčšina ľudí, že odloží zablatenú kosačku až do času, kým ju opäť nebude potrebovať. Všetky stroje bezpodmienečne umyte a očistite všetky špiny a nečistoty mechanicky. Pamätajte, že záhradná technika má byť rovnako ako rastliny bezpečne „zazimovaná".

 
Autor: Zuzana
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ak nespravíte so svojou záhradnou technikou toto, počas zimy sa vám pokazí!
Zuzana