Čím menej sa o ne budete starať, tým budú krajšie: Toto sú 4 rastliny, ktoré zvládne každý

30.01.2019
Záhrada

Ak ste typ, ktorému spraví dobre pohľad na kvety doma, ale niečo také ako pravidelné polievanie každý deň či poctivá starostlivosť o kvety vám nič nehovoria, máme pre vás správnych zverencov na pestovanie.

23fotiek
Autor: thespruce.com

Prežijú bez pravidelného zalievania a ešte si budú aj pochvaľovať. Jednoducho, dokonalé kvety pre zábudlivcov!

Prečítajte si aj: Tekvica stojí pár eur, ale to, čo z nej dokážete vyrobiť, stojí za nezaplatenie!

Opuntia microdasys

Známa aj ako opuncia drobnoostná alebo ľudovo nazývaná aj králičie uši. Ide o kaktus, ktorý je veľmi obľúbený v domácnostiach, pretože na rozdiel od iných kaktusov, ktoré sú schopné po pár rokoch zaberať aj pol miestnosti, je pri tomto druhu raritou už aj metrový exemplár.

Prečítajte si aj: 4 tipy, ktoré urobia z vašej nudnej steny niečo NÁDHERNÉ​

Navyše, má krásne až päťcentimetrové kvety. Pochádza z Mexika, a preto aj pestovanie je potrebné nastaviť v hesle menej je viac. Ak si spomeniete, prilejte trochu vodu. Omnoho radšej však bude na suchu ako s premočeným korienkom. Takže zábudlivosť jej vlastne bude prospievať.

Zamiokulkas

Krásna exotická rastlina pôvodom z Madagaskaru sa dá s celkom dobrým úspechom pestovať aj v našich zemepisných šírkach. Pritom jej stačí zabezpečiť sparťanské podmienky. Čím menej starostlivosti tejto rastlinke dáte, tým na tom bude vzrastom lepšie.

Prečítajte si aj: 12 tipov na vylepšenie vstupnej chodby takmer zadarmo​

Platí, že zalievanie bude vyžadovať iba raz do týždňa, a to až vtedy, ak jej hlina úplne preschne. V zime nevyžaduje ani prihnojiť, počas leta stačí tak raz - dvakrát. Nie je náročná ani na svetlo. Pokiaľ nebude v úplnej tme alebo na priamom horúcom slnku, vydrží kdekoľvek.

Tillandsia

Rastie bez hliny a aj bez koreňov. Takže dokonalá rastlina pre pestovateľov lajdákov. Táto rastlina pochádza z pralesov Južnej Ameriky, kde sa vyvinula tak, že korene už slúžia len na prichytávanie k stromu a nie na prijímanie živín. Preto všetko, čo k životu potrebuje, prijíma zo vzduchu.

Znie to ako zázrak, ale skutočne funguje. Čo teda potrebuje pre život? Pravidelné rosenie. Ideálne dažďovou vodou, ale postačí ja destilovaná. Netreba to príliš preháňať, pretože aj tieto rastliny radíme k sukulentom.

Prečítajte si aj: Nejeden hipster zaplesá: Žiarovka z dreva - to musíte vidieť!

Aloe vera

Je krásna, liečivá a chce toho pre život žalostne málo. Polievať stačí iba raz za týždeň, aj to tak, aby ste príliš nepremočili substrát. Prežije aj v suchom vzduchu a bude sa jej dariť výnimočne dobre, ak ju necháte na svetlom mieste. Je to navyše jeden z mála kvetov, ktoré aj v noci produkujú kyslík. Preto sú vhodné aj do spálne.

Pozrite si v galérii, ako vyzerajú kvety, ktoré vydržia v podstate všetko.

 
Autor: Marcos
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Čím menej sa o ne budete starať, tým budú krajšie: Toto sú 4 rastliny, ktoré zvládne každý
Marcos