Na záhrade: Vytvorte deťom ich vlastný raj

26.06.2017
Záhrada

Chcete, aby vaše deti trávili viac času v záhrade? Postarajte sa im o pútavú zábavu a vytvorte im ich vlastné útočisto a miesto pre vlastnú fantáziu. Odmenou pre vás budú šťastím rozžiarené očká vašich najmenších.

18fotiek
Hoci na stavbu detského kráľovstva najvhodnejší kandidát sú tvrdé dreviny, pri vlastnej tvorbe víťazia ihličnany pre menej náročnú opracovateľnosť. Na dlhšiu životnosť však potrebujú dodatočnú impregnáciu a častejšiu starostlivosť. Autor: Warefound

Niet pochýb o tom, že pohyb je pre naše ratolesti potrebný. Doprajte im radosť z vlastného ihriska, či už vo forme menšieho pieskoviska, šmykľavky alebo vytúženej hojdačky. Súčasný trh ponúka za prijateľné ceny aj celé zostavy preliezačka  v drevenom, kovovom či plastovom prevedení. Na osvieženie v horúcich dňoch dobre poslúži aj menší bazén.

Vytvorte deťom v záhrade originálne ihrisko takmer zadarmo

 Urobte deťom radosť a urobte spolu na záhrade čarovný domček pre víly

Zvážte výber farieb

Farebnú úpravu voľte s ohľadom na priame okolie a štýl vášho domu. Počítajte s tým, že výberom pestrých základných farieb sa útočisko vašich detí stane výrazným akcentom zelenej oázy. Teplé tóny do nej vnesú pozitívnu a veselú rodinnú atmosféru. Ak stavíte na farebnosť, dobre zvážte výber aj vzhľadom na prevládajúce farby fasády domu. Namiesto klasických  základných farieb ako žltá, červená a modrá, skúste staviť na trendové kombinácie: svetlo sivú s teplou oranžovou a žltou alebo spojenie svetlozelenej s oranžovou.

Chcete aby na vašej záhrade dominoval záhradný kozub so sedením, či pestrý kvetinový záhon? V takom prípade konštrukciu detského ihriska nechajte v prírodných tónoch. Opticky splynie s ostatnými prvkami drobnej architektúry do jedného celku.

Toto by ste mali vedieť kým si kúpite záhradný bazén 

Drevené kráľovstvo

Ak sa vo vašej záhrade týči drevená pergola či altánok, pri výbere typu detského ihriska určite siahnite po tomto prírodnom materiále. Podľa odborníkov hra s pieskom a vodou podporuje tvorivosť a zručnosť detí. Pieskovisko, či jednoduchú drevenú konštrukciu hojdačky pri troche zručnosti možno zvládnete aj sami. Ak nie, nezúfajte. Na trhu je v ponuke bohatý výber preliezok, pieskovísk s krytom, dokonca aj výroba na mieru podľa vašej fantázie. Ošetrenie aj údržba dreva je rovnaká ako pri ostatných drevených stavbách na záhrade. Na výrobu konštrukcií detských ihrísk sa u nás najčastejšie používa smrekové drevo. Základný náter ho chráni voči drevokazným hubám hmyzu i hnilobe a vďaka vrchnej lazúre odoláva UV žiareniu a nepriazni počasia.

+ tradičný prírodný materiál

- náročná údržba

>>> Pre inšpiráciu si pozrite celú fotogalériu so záhradnými domčekami <<<

Oceľový variant

Výhodou kovových konštrukcií preliezok je ich variabilita. Väčšinou sú riešené modulovo a ponúkajú množstvo vzájomných kombinácií. Ľahko vyskladáte ihrisko presne podľa detských predstáv, priestoru aj veku. Kvalitné zostavy bývajú nastaviteľné v dvoch rôznych výškach, aby vyhovovali tak batoľatám, ako aj deťom v predškolskom veku. Výrobky z galvanizovanej a lakovanej ocele ponúkajú celoživotnú záruku proti zhrdzaveniu, preto nevyžadujú žiadnu údržbu.

+ bezproblémová údržba

- rozpálenie počas horúcich dní

 

Majitelia tejto záhrady milujú rána na priedomí. 

Nenáročný plast

Na Slovensku ešte nie je veľmi rozšírená ponuka kompletných plastových ihrísk z tohoto praktického materiálu. Stretnete sa s nimi len v ponuke hypermarketov, prípadne vo forme internetového predaja. Plast sa v exteriéri cíti skvele, údržba je minimálna.

+ jednoduchá údržba, príťažlivý vzhľad

- nižšia životnosť

Toto urobí vašim deťom na záhrade zaručene radosť.

 
Autor: ib
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Na záhrade: Vytvorte deťom ich vlastný raj
ib