15. mája 2019

Ako vyberať záhradný nábytok

Užívať si prvé letné dni v rozkvitnutej záhrade je pocit na nezaplatenie. Umocniť vám ho pomôže záhradný nábytok, podľa čoho sa však riadiť pri jeho výbere? Pripravili sme pre vás stručného sprievodcu nákupom.

Ilustračné fotoAutor: Ratanea

Stanovte si rozpočet

Aby ste zúžili možnosti výberu a sústredili sa iba na to, čo je pre vás aj cenovo prijateľné, stanovte si v prvom kroku rozpočet. Cena záhradného nábytku závisí nielen od jednotlivých výrobcov, ale aj od použitého materiálu. Medzi cenovo najprijateľnejšie materiály patrí plast, naopak za exotické drevo, ktoré je ako stvorené na použitie v exteriéri, si zase priplatíte.

Aký materiál zvoliť

Materiál ovplyvňuje nielen cenu, ale aj nároky na údržbu. Veľkým hitom je v súčasnosti umelý ratan – je nenáročný na starostlivosť: stačí ho vystriekať záhradnou hadicou, zvládne všetky vrtochy počasia a vyznačuje sa dobrou životnosťou.

V prípade, že uvažujete o dreve, poobzerajte sa skôr po exotických drevinách ako tík, akácia či eukalyptus, práve tie obsahujú éterické oleje, ktoré predĺžia nábytku život. Pri výbere tiež zohľadnite celkový štýl záhrady a snažte sa vybrať záhradný nábytok, ktorý tam dokonale zapadne.

Myslíte aj na praktickú stránku

Keď vyberáte záhradný nábytok, myslieť by ste mali aj na jeho praktickú stránku. Hľadáte stoličky k malej záhradnej chatke, ktoré na noc sťahujete dnu? Potom vyberte také, ktoré sú ľahké – napríklad ratan, hliník či plast a zároveň ich môžete na seba uložiť, teda sú stohovateľné.

V prípade, že chcete záhradný nábytok do letnej kuchyne, s ktorým nebudete manipulovať, vyberajte pevnú a stabilnú konštrukciu, pokojne môžete zvoliť aj materiál, ktorý nie je natoľko odolný pred vonkajšími vplyvmi – nábytok bude totiž ukrytý pod strechou.

Chcete sa pred kúpou nábytku poradiť? Navštívte stránku www.ratanea.sk.

Autor: PR článok
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

10 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

14 hlasov

Ildikó Nagyová

7 hlasov

Ildikó Nagyová

5 hlasov
 
 

žena.sk

Prečo si nezvoliť pôrod

Prečo si nezvoliť pôrod "na suchu"? Aké sú skúsenosti mamičiek?

Zistite, či ste alergická na vajíčka: Sledujte tieto príznaky!

Zistite, či ste alergická na vajíčka: Sledujte tieto príznaky!

Na internet či k lekárovi: Oplatí sa liečiť online spôsobom?

Na internet či k lekárovi: Oplatí sa liečiť online spôsobom?

Prečo možeme zjesť z tuniaka iba 147 gramov za týždeň? A čo ostatné ryby?

Prečo možeme zjesť z tuniaka iba 147 gramov za týždeň? A čo ostatné ryby?

Ako vyberať záhradný nábytok
PR článok