23. apríla 2019

Môžete pri prevzdušňovaní trávnika poškodiť sieť proti krtom? Odborník vie odpoveď

Otázka:
Doma mám kobercový trávnik, pod ktorým je sieťka proti krtom. Chcem sa spýtať, že ako by som mohol prevzdušniť trávnik? Nepoškodím tu sieťovinu ? Pýtam sa preto, lebo kobercový trávnik bol uložený priamo na sieťovinu. Ďakujem, čitateľ Gábor
Odpoveď:

Pri pokládke koberca sa sieťka pokladá priamo pod koberec nielen kvôli jednoduchšej inštalácii, ale aj kvôli tomu, že ak by bola sieťka príliš hlboko, mohol by sa krt dostať medzi sieťku a povrch trávnika. Takto je uložená tak, že je na nej asi 2,5-3 cm pôdy podľa toho, ako bol zlúpnutý trávnikový koberec.

 

Pri prevzdušnení záleží od toho, aký spôsob chcete použiť. Ak  budete prevzdušňovať manuálne (hviezdicové nože, prevzdušňovací valec), nedochádza k takému silnému poškodeniu sieťky. Zároveň, ale, prevzdušnenie nie je až také intenzívne, ako keď použijete stroj aerifikátor. Pracovná hĺbka závisí od stroja.

 

Napríklad často používané Redexim easycore idú do 7 cm. Priemer tŕňu je 9,5 mm, takže pri aerifikácii dôjde k poškodeniu siete Poškodenie však nie je také, že by znemožnilo funkčnosť siete.

Martin Mičík

Martin Mičík

Trávnik a závlaha

  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady