14. decembra 2019

FOTOinšpirácie: Vianoce s vôňou ihličia plus praktické tipy, ktoré vám uľahčia prípravy

Azda sa nenájde nikto, kto by počas Vianoc nemal čo i len jeden ihličnatý konárik, ak už nie rovno celý voňavý stromček. Vôňa čečiny a vianočné sviatky k sebe patria rovnako, ako škorica a sviatočné pečivo.

Autor: flowercouncilholand

Áno, prírodné dekorácie z čerstvých ihličnatých konárikov sú krásne, ale vo vykurovanom byte často nevydržia svieže od začiatku adventu až do Troch kráľov. Preto máte dve možnosti: urobiť dekorácie tak, aby sa v nich čečina dala počas sviatkov pohodlne vymeniť, alebo s takýmito živými aranžmánmi počkať, a pripraviť ich až na poslednú adventnú nedeľu. Dovtedy sa dajú využiť trvácnejšie šišky, mach či lišajníky.

Ani čečina však nie je rovnaká. Okrem toho, že každý ihličnatý druh má špecifickú vôňu, aj trvácnosť je odlišná. Ihličie smreka obyčajného začne opadávať určite skôr, ako konáriky smreka pichľavého či duglasky.

Aby sme vám rozhodovanie, ktorý ihličnatý druh je na výzdobu najpraktickejší uľahčili, ponúkame vám prehľadné zhrnutie, lebo tá najlepšia čečina na vianočné aranžmány nepichá a neopadáva.

Predchádzajúca strana 1 / 7 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

13 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

14 hlasov

Ildikó Nagyová

9 hlasov

Ildikó Nagyová

5 hlasov
 
 

žena.sk

FOTOinšpirácie: Vianoce s vôňou ihličia plus praktické tipy, ktoré vám uľahčia prípravy
Sedláček Harničárová Lucia