04. októbra 2019

Vyberajte z neopozeraných druhov! 9 drevín, ktoré vás očaria práve na jeseň

S pokročilým dátum sa záhrada vyfarbuje do prekrásnych odtieňov červenej, žltej, oranžovej aj hnedej. Okrem bežných oku známych drevín sa prejavia aj menej bežné dreviny. A veru je sa na čo pozerať. Nech sa páči kochajte sa.

Tieto javory veľmi dobre znášajú rez, pomaly rastú, preto sa často pestujú ako bonsaje.Autor: https://www.flickr.com/photos/fourseasonsgarden/25408622741

Tak ako sa móda prispôsobuje teplým a zemitým tónom, ide s nimi ruka v ruke aj príroda. Postupne ako sa znižuje tvorba chlorofylu a začínajú prevládať červené listové farbivá, ktoré ju zaodievajú do červena, žlta, sa mení celý jej outfit. Je fascinujúce sledovať túto premenu. 

Ambrovník styraxový (Liquidambar styraciflua) tento až 20 m strom je vhodný aj na pestovanie v malých záhradách ako sú tie naše. Atraktívny je práve pre svoje zaujímavo strihané listy a ich nádherné sfarbenie počas jesene. Hrá rozličnými farbami od fialovopurpurovej cez žltooranžovú až po vínovo červenú. Darí sa mu v priepustnej pôde, ale ešte viac vo výživnej s kyslím až neutrálnym pH. V našich podmienkach ho odborníci neodporúčajú do vyšších horských polôh. Znáša mrazy do - 25°C.

Predchádzajúca strana 1 / 11 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

10 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

14 hlasov

Ildikó Nagyová

7 hlasov

Ildikó Nagyová

5 hlasov
 
 

žena.sk

Vyberajte z neopozeraných druhov! 9 drevín, ktoré vás očaria práve na jeseň
Szabóová Jarmila