Rada dňa
Rada na deň 14.11.

Naplňte kŕmidlá pre vtáčiky

V tomto období si hľadajú operence potravu čoraz ťažšie. Nainštalujte a pripravte pre ne kŕmidlá, aby nehladovali.
Rada na deň 06.11.

Zberajte poslednú úrodu

Začiatkom novembra vysaďte voľnokorenné ruže a ďalšie dreviny. Pooberajte ovocie zo stromov a z hriadok pozberajte poslednú zeleninu. Čistite a odkladajte črepníky po sezóne a tiež vyberte rastliny z jazierka.
Rada na deň 03.10.

Je čas vysádzať

Október je ideálny na vysádzanie ovocných stromov a krov. Tiež je vhodné obdobie na vysádzanie cesnaku. V sychravom počasí vám spoločnosť môže robiť okrem aktuálneho časopisu Záhradkár aj špeciál Bylinky a liečivky.
Rada na deň 20.09.

Rozmnožujte ríbezle

Je to jednoduché. Stačí, ak zapichnete odrezky do vlhkej pôdy.
Rada na deň 05.09.

Vysaďte dvojročky

V prvej polovici septembra je vhodná doba na vysádzanie sirôtok, sedmokrások či nezábudiek. V stredu - 6.septembra vychádza Záhradkár špeciál Bylinky a liečivky, ktorý je nabitý množstvom rád a tipov. Inšpirujte sa :-)
Rada na deň 22.08.

Vysejte cibuľu

Končiaci sa august ponúka správny čas na vysievanie cibule na jarný zber. Vysievajte do hĺbky 1 až 2 centimetre.
Rada na deň 16.08.

Septembrové číslo Záhradkára je už v predaji

Od 16. augusta je v predaji septembrový Záhradkár. Inšpirujte sa témami a radami, ktoré sme pre vás pripravili. Príjemné čítanie :-)
Rada na deň 07.08.

Tešte sa z kvetov

Kvety zo záhrady navodia príjemnú a jedinečnú atmosféru. Režte ich skoro ráno, aby vydržali dlhšie vo váze. V prvej polovici augusta si odrezkami rozmnožte kry.
Rada na deň 26.07.

Odstraňujte odkvitnuté kvety

Z letničiek odstraňujte odkvitnuté kvety, aby znova rozkvitli. Počas horúčav koste trávnik na výšku 5-6 cm, aby netrpel. Levanduľu po odkvitnutí zrežte, aby si udržala peknú formu.
Rada na deň 10.07.

Venujte pozornosť okrasným rastlinám aj ovocným stromom

Prihnojte ruže, aby bohato zakvitli a vysoké georgíny priviažte k opore. Podoprite konáre ovocných stromov s veľkou násadou plodov. V polovici júla rozmnožte levanduľu a rozmarín vrcholovými odrezkami.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10