25. marca 2020

TOP prírodné antibiotiká! Chráňte si zdravie v čase pandémie

Najmä teraz v čase, keď svet trápi koronavírus je dôležité chrániť si svoje zdravie. V prvom rade pred touto nebezpečnou nákazou, ale aj pred chrípkou, prechladnutím a ďalšími nepríjemnosťami, ktoré by mohli oslabiť imunitu. Pozrite si tipy a účinné recepty na prírodné antibiotiká, po ktorých siahali aj naši predkovia.

Cesnak má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky.Autor: profimedia.sk

Cesnak 

Keď sa hovorí o prírodných antibiotikách, väčšine ľudí okamžite napadne cesnak. Veru, cesnak je známym prírodným antibiotikom, za čo vďačí látke alicín, ktorú obsahuje, a sírnym zlúčeninám. 

Nájdete v ňom aj vitamíny A, B, C a D. Má výrazné antibakteriálne a antivírusové účinky. Podporuje imunitný systém, pomáha telu rýchlejšie sa vyrovnať s chorobami a zároveň je aj dobrou prevenciou.

Môžete si ho dopriať denne, a to pokojne aj po dvoch či troch strúčikoch. Najlepšie je dať si ho surový, pretože teplom sa jeho pôsobenie znižuje. Pozor si však dajte vtedy, ak máte nízky tlak, pretože cesnak tlak ešte viac zníži. Je prospešný tiež pre črevnú mikroflóru. Ocenia ho aj ľudia, ktorých trápi akné, keďže antibakteriálne účinky potlačia infekciu, ktorá tieto kožné ťažkosti spôsobuje.

SOS kúpeľ nôh pri prechladnutí

Do lavóra si pripravte teplú vodu – najteplejšiu, akú vydržíte. Rozmiešajte v nej soľ a namočte do nej chodidlá. Majte ich takto asi 10 minút. Potom ich natrite prekrojeným cesnakom, ľahnite si do postele, dobre sa prikryte a vypite šálku lipového čaju s medom.

Takto to robili naše staré mamy hneď, ako mali pocit, že prechladli alebo že na ne „niečo lezie“. Kúpeľ nôh pomohol telu, aby sa prehrialo.

Cesnakovo-citrónový nápoj

Potrebujete: 1 citrón, 4 strúčiky cesnaku, 200 ml vody

K očisteným strúčikom cesnaku pridajte ošúpané citróny a vodu.

Ingrediencie rozmixujte ponorným mixérom. Nápoj nalejte do sklenenej fľaše alebo zaváracieho pohára a skladujte v chladničke. Nevonia a nechutí pôvabne a lákavo, ale vášmu telu a imunite ulahodí. Doprajte si ho ideálne na lačno aspoň po troch lyžičkách.

Predchádzajúca strana 1 / 3 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

14 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

16 hlasov

Ildikó Nagyová

9 hlasov

Ildikó Nagyová

6 hlasov
 
 

žena.sk

TOP prírodné antibiotiká! Chráňte si zdravie v čase pandémie
Lešková Patrícia