04. januára 2020

Ovocno-zeleninová zoo na tanieri. Motivujte svojich drobcov k zdravej strave

Príjem vlákniny a vitamínov je pre naše telo veľmi dôležitý. Menej prínosné je jedlo zo stánkov či skôr reštaurácií s rýchlym občerstvením. Navyše nás všade obklopujú tony cukru spracovaného do lákavých dobrôt. A najviac im podliehajú malé deti.

Ryžový medvedík pod šťavnatou perinou určite neostane pri nedeľnom obede celý.Autor: https://sk.pinterest.com/tinyme/

Kalorické či už sladké alebo slané pochutiny by deti, ale aj dospelí mali konzumovať čo najmenej. Ich zloženie rozoberať nebudeme, ale ich spálenie v procese trávenia áno. Pohybu na čerstvom vzduchu je čoraz menej. Dnešnej generácii sa proste nechce behať, hrať pohybové hry či prechádzať sa. O to je spomalenejší celý proces štiepenia a trávenia potravín a pasujeme sa s obezitou. Je na nás, aby sme naučili naše deti konzumovať správne potraviny v čo najvyššom pomere. A samozrejme v umiernenom množstve si aj dopriať z tých menej zdravých či výživných.

Veľakrát nám chuť na jedlo navodí jeho pestrosť či tvar. Pohrajte sa teda s plodmi z vašej záhrady, ak ju nemáte, tak s tými z obchodu. Venujte príprave raňajok o pár minút navyše. Vašim ratolestiam vyčaríte úsmev na tvári i chuť na jazyku.

Olivovo-uhorkové včeličky

Obyčajná ryža pomiešaná s hráškom či kukuricou nepôsobí na detské oko vždy lákavo. O to menej sa malý stravník vrhne po vajíčkovom šaláte. Ak však z uhorky vyrobíte krídla a z tmavých a bledých olív telo včely, dodáte jedlu nevídaný šmrnc, ktorý zaujme. Nie nadarmo sa vraví, že jeme očami.

Predchádzajúca strana 1 / 10 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

13 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

14 hlasov

Ildikó Nagyová

9 hlasov

Ildikó Nagyová

5 hlasov
 
 

žena.sk

Ovocno-zeleninová zoo na tanieri. Motivujte svojich drobcov k zdravej strave
Szabóová Jarmila