09. apríla 2020

Vynikajúca a mimoriadne zdravá hliva! Dopestujte si ju doma a posilnite si imunitu

Doplnky výživy vo forme sirupu, tabliet či súčasť vitamínových cukríkov pre deti. Tu všade nájdeme prítomnú hlivu ustricovitú. Rokmi a neustálym výskumom je totiž dokázaná jej sila, ktorá pozitívne vplýva na náš imunitný systém. Pozitívom je, že okrem týchto preparátov si ju môžete dopestovať aj doma.

Pne s hlivou umiestnite do tieňa pod stromy. V prípade sucha, pôdu v ich okolí polievajte.Autor: https://sk.pinterest.com/100thmonkeymush/

Úsilie, ktoré na to vynaložíte bude stáť za to, nie je to totiž úplne jednoduché, ale ani nemožné. Existuje niekoľko spôsobov pestovania a každý je úspešný. Niekto hlivu pestuje na starom pni, iný na slame v špeciálnom vreci, ďalší si jednoducho kúpi sadivo a pomôže si, ako vie. Základom je však dostatočná vlhkosť, prítmie respektíve tieň a čisté prostredie. 

Základom je výbava

Vybavenie pestovateľa hlivy zďaleka nie je finančne náročné, len sa musíte rozhodnúť či budete hlivu pestovať v igelitovom vreci alebo na drevenom pni niektorej z listnatých drevín (orech, topoľ, buk). Brániť sa nemusíte ani drevu ovocín. Vynaliezaví záhradkári dokonca neváhajú použiť starý vyradený kôš na špinavú bielizeň.

Ak sa rozhodnete pre igelitové vrece, prácu s hlivou si nanajvýš zjednodušíte. Špeciálne vrecia sa predávajú v potrebách pre záhradkárov. Často sa stretnete s už naplnenými, ktoré stačí iba zaliať vodou a umiestniť na tienisté miesto. 

Pestovanie hlivy vo vreci nájdete tu: Praktický návod: Pestujeme hlivu na slame​

Takto vyzerá hliva pestovaná na slame v recyklovanej záhradkárskej podobe.

Predchádzajúca strana 1 / 3 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

18 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

17 hlasov

Ildikó Nagyová

9 hlasov

Ildikó Nagyová

8 hlasov
 
 

žena.sk

Vynikajúca a mimoriadne zdravá hliva! Dopestujte si ju doma a posilnite si imunitu
Szabóová Jarmila