17.10.2019
Prihlásenie Registrácia

Ospravedlňte prosím možnú dočasnú nefunkčnosť Záhradkára, práve pre Vás spúšťame novú verziu stránok.

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť
  • Napíšte nám

VIDEO 8 šikovných nápadov na váš balkón a terasu, ktoré musíte vidieť!

08. júla 2019, 11:00

Niekedy stačí len nakopnúť a nápady sa hrnú jedna radosť. Pozrite si toto video a inšpirujte sa jednoduchými nápadmi ako si skrášliť prostredie na terase či balkóne. V galérii nájdete aj niekoľko vkusných nápadov na dekoráciu paletových sedačiek, ktoré premenia Váš balkón na nepoznanie.

Nech sa menia časy a móda akokoľvek rýchlo, stále platí, že kreativite sa medze nekladú. Pozrite sa ako ľahko premeníte bežné kovové vedierko na efektné svietidlo na miestach bez prístupu elektrickej energie. Premeňte staré palety na pohodlnú sedačku. Máte radi atmosféru posedenia pri sviečkach? Vezmite deťom zopár farebných balónov a čarovná hra plamienkov môže začať. Vyrobte si vlastný stolík k posedeniu blízko vínnej pivnice či hojdačku na sladké nič nerobenie. A mnoho ďalších, veď pozerajte.

Praktické svietidlo

Príjemné decentné osvetlenie napríklad na chalupe či pre deti do domčeka na ihranie sa vyrobíte z kovového vedierka a svietidla napájaného AA batériami. Dno vedierka prevŕtajte a cez dierku prevlečte retiazku, ktorú zabezpečte proti spätnému vyvlieknutiu. Svietidlo upevnite pomocou samolepiacej obojstrannej pásky. A hotovo, už stačí len zavesiť a kochať sa romantickým osvetlením.

Sedačka z paliet

Áno, nie je to nový ani inovatívny nápad, ale na ukážku ako sa to dá čo najjednoduchšie je vhodný. Použiť sa dajú aj staré nevzhľadné palety, ktoré jednoducho pospájate do požadovaného tvaru sedačky a prekryjete ich esteticky prijateľnými platňami. Na vrch si môžete ušiť vlastné matrace, alebo si už hotové zakúpiť. Dnes sa už totiž vyrábajú typizované matrace určené na paletový nábytok.

Stolček pod nohy

Niekedy padne vhod vyložiť si nohy do zvýšenej polohy a rozjímať na čerstvom vzduchu. Neplytvajte peniazmi a časom, vyrobte si podložku z drevenej debničky a vankúša. Debničku natrite dekoračnou farbou, ktorá predĺži jej trvácnosť a na dno pripevnite kolieska. Vnútro vyplňte vankúšom, ktorý ohnite na polovicu a navlečte ho do malej obliečky.

Prečíajte si aj:

TOP tipy na netradičné balkónové riešenia: Pestujte inak, s nápadom a prakticky​

Rýchlo a efektívne: Vyrobte si jednoduché posedenie z paliet

##!czMnA0aTE6zlbj50yvj2aMg0qFu-xh-J!##

zdroj: youtube.com    autor: Hometalk

Autor: Jarmila Szabóová  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť
  • Napíšte nám

 


Čakajte prosím Váša požiadavka sa spracuváva.

Zuzana HlúchováRada na dnes 17.10.2019

od Zuzany Hlúchovej redaktorky Záhradkára

Po Ut St Št Pi So Ne
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Viac

Lunárny kalendár

Signalizačná správa

Aktuálna signalizačná správa z ÚKSÚPViac

Novinky zo SZZ

NOVINKY
zo Slovenského zväzu záhradkárov
Viac
Pošlite nám tip

Pestovateľské úspechy čitateľky Marty

Váš tip

Máte peknú záhradu? Urodilo sa vám na záhrade niečo neobvyklé? Darí sa vašim rastlinkám? Pošlite nám fotku, pár slov a kontakt na seba!