predplatne
 

Vytancujte sviatočné kalórie. Teraz je na to ideálny čas! Ktorý tanec je TOP?

26.12.2018

Štefanské zábavy sú výbornou príležitosťou ako spaľovať sviatočné kilogramy. Výhodou tancovania je, že si môžete vybrať rytmy, ktoré vám najviac sedia.

Tanec zlepší kondíciu a utuží vzťahy.

Tanec zlepší kondíciu a utuží vzťahy.Autor: Profimedia.sk

Ktorý vyhrá u vás? Klasický valčík, folklór, salsa alebo orient. Vedci z americkej Dukeovej univezity dokonca zistili, že pri tancoch, pri ktorých sa zapotíte, spaľujete tuk v oblasti efektívnejšie ako pri silovom tréningu. Výhodou je, že si môžete kedykoľvek zatancovať aj doma. 

Folklór

Kedy ste si naposledy zakrepčili? Temperamentné slovenské tance poriadne preveria vašu kondíciu. Energické poskoky sa bez problémov vyrovnajú aeróbnemu cvičeniu. Pohupy posilnia lýtkové svaly, úkroky v podrepe stehenné svaly, pevné postoj zase chrbát. Nahovoriť partnera na tanec je ťažké, ale nestrácajte čas a bez problémov si nájdite čas. Všetko môžu odštartovať energické poskoky z myjavských kopaníc či dupáky stredoslovenského regiónu. Bez problémov spálite 220 kalórií. Inšpiráciu nájdete aj na internete. Možno vás folklórny tanec chytí natoľko, že od nového roka sa prihlásite na kurz. Určite neoľutujete. 

Kĺzavý valčík

Ak sa vyberiete s partnerom na tradičnú zábavu, určite s užijete spoločenský tanec. Okrem toho, že sa rozhýbete, môžete utužiť aj svoj vzťah, spoločenský tanec je na to ideálny. Jeho výhodou je obrovská pestrosť. Zasnívať sa môžete pri valčíku, dramaticky sa budete cítiť pri tangu a hravosť so sebou prinesie polka. Po polhodine spoločenských tancov spálite približne 160 kalórií. 

Inšpirujte sa ►►►


Zdroj: youtube.com/Mondo Strano

Energická salsa

Latinskoamerické tance sú hravé, zmyselné a temperamentné, a pre tieto vlastnosti si získavajú mnoho fanúšikov. Výhodou sú pomerne ľahké základné krokové variácie. Zjednodušene možno povedať, že ide o prešľapovanie z jednej nohy na druhú. Ako pri všetkých tancoch, ani pri salse neexistuje žiadne vekové obmedzenie.  Pokojne to roztočte aj doma v kuchyni. Pri polhodine salsy spálite okolo 200 kalórií. Ak chcete náročnejšie choreografie, inšpirujte sa zumbou. Vsadiť môžete aj na klasické disko. Rytmický pohyb, pri ktorom stúpa váš tep, je výborným tréningom srdcovo-cievneho systému. 

Brušný tanec

Mierne pokrčené kolená, vystretý chrbát, podsadená panva a môžete tancovať. Pohyby sa v brušnom tanci rozdeľujú na pomalé vlnivé, krúživé a energické šimy. Pri nich veľmi intenzívne trasiete zadkom. Pri brušných tancoch si precvičíte chrbát i ruky. Vďaka pravidelnému sťahovaniu a uvoľňovaniu sedacieho a brušného svalstva si ich výborne vyformujete. A pri energickom tanci spálite 190 kalórií. 

Čítajte aj:

 

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Špeciálne pre ženy: 9 cvikov na doma pre ploché brucho a pevný zadok

Špeciálne pre ženy: 9 cvikov na doma pre ploché brucho a pevný zadok

včera
Aj vás trápi mäkké brucho a neforemný, poklesnutý zadok? Gravitácia a lenivosť sú potvory. Ale do leta času dosť dať si ich doporiadku... Čítať viac
 
VIDEO: Potrebujete posilniť ruky? Vyskúšajte rozvlniť laná

VIDEO: Potrebujete posilniť ruky? Vyskúšajte rozvlniť laná

15.01.2019
Naoko jednoduchá pomôcka vám môže poskytnúť pestrý tréning. Pomôže vám vylepšiť najmä vrch tela. Čítať viac
 
Začali ste cvičiť? S týmito radami vytrváte a nevzdáte to!

Začali ste cvičiť? S týmito radami vytrváte a nevzdáte to!

14.01.2019
V januári zvyknú telocvične, fitká či posilňovne praskať vo švíkoch. Novoročné predsavzatia ženú ľudí cvičiť a zhadzovať kilá. Ako... Čítať viac
 
Čo sa oplatí chrumkať pred tréningom? Správne potraviny vám zlepšia výkon!

Čo sa oplatí chrumkať pred tréningom? Správne potraviny vám zlepšia výkon!

09.01.2019
Netrénujte s prázdnym žalúdkom, energia vám bude chýbať. Stačí si naservírovať správne jedlo a potešíte postavu i svaly. Čítať viac
 
Triky na správne držanie chrbta. Pri najdôležitejšom môžete ležať

Triky na správne držanie chrbta. Pri najdôležitejšom môžete ležať

07.01.2019
Zlé držanie tela je priamou cestou k bolestiam chrbta, kĺbov či nôh. Ak si osvojíte pár drobností, môžete patriť k šťastlivcom, ktorí... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Vytancujte sviatočné kalórie. Teraz je na to ideálny čas! Ktorý tanec je TOP?
Katarína Posluchová