FOTO: Lucia po pôrode naštartovala boj s kilami. Je to FITmamina!

10.01.2018

Lucia (34) sa počas tehotenstva dopracovala k hmotnosti 80 kg. Z pôrodnice odchádzala ľahšia o 6 kíl. Ďalšie chudnutie bolo pre ňu takmer nemožné, no nevzdala sa a začala na sebe makať.

Lucia sa venuje päťkrát do týždňa crossfitu.

Lucia sa venuje päťkrát do týždňa crossfitu.Autor: Archív L. N.

Neprehliadnite jej premenu vo FOTOGALÉRII!  

Aj napriek tomu, že už mesiac po pôrode 3 x týždenne cvičila a menej jedla, chudnúť sa jej nedarilo. Na predpôrodnú hmotnosť 63 kíl sa naspäť nedokázala dostať. Začala intenzívnejšie cvičiť a zmenila stravovanie. Na tréningy crossfitu chodila aj s dieťatkom. Na začiatku spávalo vo vajíčku, neskôr sa poslušne hralo v ohrádke. 

Čítajte: 9 štartérov metabolizmu: Nesklamú, chudnutie pôjde ako po masle! 

Na túto príčinu by sama neprišla

„Nechcela som, kvôli dojčeniu absolvovať týranie sa diétou. Našla som odborníka, ktorý zistil, že moje telo spaľuje oveľa viac sacharidov ako tukov. To bol hlavný problém, prečo som nechudla. Druhým boli veľké porcie jedál. Vypracoval mi jedálny lístok na mieru a začala som sa podľa neho stravovať,“ hovorí Lucia, ktorá zvýšila počet crossfitových tréningov na 4 týždenne.  

Príbeh páru: Ohromné splnenie novoročného predsavzatia! Trénermi si boli navzájom

Foto archív L.N. 

Milovala nezdravé a tučné

Lucia počas dňa jedávala niekoľko menších porcií. Veľkú chybu však robila večer, keď išiel syn spať. Vtedy si vždy dopriala obrovskú porciu jedla. „Milovala som klobásky, slaninu a oškvarky, tomu som nikdy neodolala,“ priznáva s k hriechom minulosti. Dnes má jedálniček nastavený na 2000 kcal a zje 5 jedál denne.

Príbeh: Zahanbená a závislá! Jediné FOTO ju nakoplo, aby schudla 50 kíl 

Dostala 50 strán receptov s množstvom, ktoré mohla zjesť. „Nemala som presný denný rozpis, iba zoznam receptov pre jednotlivé jedlá dňa, z ktorých som si mohla vybrať. Nemusela som jesť iba šaláty a mäso, mohla som si dať aj palacinky, kura na smotane a dokonca aj nejaké zdravé koláčiky,“ pochvaľuje si vyvážený jedálniček.

Jedlo vážila

Lucia si všetko jedlo vážila. „Prvý týždeň bol ťažký, pretože som bola zvyknutá jesť oveľa viac, čo bol vlastne problém môjho chudnutia. Prijala som viac kalórií, ako bolo moje telo schopné spáliť a hlavne večer, kedy ho už nebolo schopné spracovať,“ priznáva si úprimne. O dva mesiace sa jej podarilo schudnúť 8 kilogramov.

Tréning sa jej osvedčil

Pri snahe chudnúť podľa nej nestačí upraviť iba stravu, ale dôležité je aj pravidelne cvičiť. „Mne sa osvedčil silový tréning. Crossfitu sa venujem viac ako 3 roky. Vyhovuje mi jeho rôznorodosť, intenzita, dôraz na kvalitu cvičenia, rozcvičky, aj strečing po cvičení a hlavne malé úspechy, ktoré ma posúvajú vpred. Určitým spôsobom ma odmeňujú za to utrpenie,“ usmieva sa Lucia, ktorá vďaka upravenej strave a aktívnemu pohybu schudla neuveriteľných 16 kíl v priebehu necelých piatich mesiacov.

FOTOtréning: Domáci HIIT lepší než beh. Spáli tuky raketovou rýchlosťou

Cvičenie a dojčenie

Lucia mala na začiatku obavy, ako jej aktívne cvičenie ovplyvní tvorbu mlieka, keďže chcela popri ňom dojčiť svojho syna. „Čítala som kadejaké články, že bábätku nechutí mlieko po cvičení, alebo vtedy, ak má mamička svalovicu. Môj syn s tým však nemal najmenší problém. Dokonca boli aj také dni, keď som si musela počas tréningu celá spotená odskočiť ho nadojčiť. Neraz som mala aj svalovicu a aj napriek tomu mu mlieko vždy chutilo,“ dodáva spokojne.

Roky jej obezita neprekážala. Zmenu odštartovala banalita. Schudla 90 kíl!

Viac fotiek z tréningu vo  ►FOTOgalérii 

Cesta za úspechom

Človek s nadváhou je mnohokrát akoby v bludnom kruhu. Nemá dostatok sebadôvery, hanbí sa za seba, necvičí, pretože nevládze... Podľa Lucie je najdôležitejšie odhodlanie a vysoká dávka trpezlivosti. „Nie je správne, ak sa po dvojmesačnej diéte vrátite naspäť k pôvodnému stravovaniu. Dá sa schudnúť aj rýchlo, ale nezdravo. Chudnutie by nemalo byť utrpenie. Zmeniť treba stravovacie návyky a ideálne aj celý životný štýl a o tom to je. K úspechu určite pomôže vyhľadanie odborníka, ktorý chudnutiu rozumie,“ uzatvára Lucia, ktorá sa dnes pýši vydretými 56 kilami.

9 hlavných chýb, ktoré ženy robia v snahe schudnúť

Starava predtým

Raňajky: pečivo so šunkou a syrom
Desiata: veľa ovocia
Obed: cestoviny carbonara
Olovrant: tyčinka arašidy v mede, jogurt
1. večera: veľká porcia mäsa s ryžou
2.  večera: miska arašidov

Strava teraz

Raňajky: makovo-ovsené lievance s ovocím
Desiata: kaki a mandle
Olovrant: opekané ryžové rezance s morčacím mäsom
Desiata: jogurt
Večera: omeleta s bryndzou

Viac motivačných príbehov:

Chcete sa aj vy cítiť vo svojom tele lepšie? Viac príbehov, ktoré vám budú inšpiráciou, efektívnych tipov a rád odborníkov nájdete v najnovšom špeciálnom vydaní Zdravia - DETOX! Práve v predaji! 

V tomto článku sa zaoberáme Tehotenstvo ...viac
Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Chudnite rýchlejšie! 6 spaľujúcich nápojov LEPŠÍCH ako voda

Chudnite rýchlejšie! 6 spaľujúcich nápojov LEPŠÍCH ako voda

20.07.2018
Poznáte len citrónovú vodu a zelený čaj? Efektívnejšie gumovať tuk pomôžu drinky, o ktorých by ste to nepovedali. Čítať viac
 
Zabudnite na beh a diéty! Toto robte 2 x týždenne a nepriberiete ani po 40-ke

Zabudnite na beh a diéty! Toto robte 2 x týždenne a nepriberiete ani po 40-ke

19.07.2018
Ustrážiť si tuk okolo bruška je naozaj veda. Ale potešíme vás, stačí dbať o naozaj jednoduchú zákonitosť.  Čítať viac
 
FOTO: Maškrtiť a nepribrať. 7 letných dobrôt pod 100 kalórií!

FOTO: Maškrtiť a nepribrať. 7 letných dobrôt pod 100 kalórií!

17.07.2018
Leto je ako stvorené na drobné prehrešky v životospráve. Ak si však doprajete správny cukor, na hmotnosti sa to vôbec neodrazí. Čítať viac
 
Tentokrát to dokážem: Stačí pri chudnutí neurobiť 4 chronické chyby

Tentokrát to dokážem: Stačí pri chudnutí neurobiť 4 chronické chyby

13.07.2018
Pri úspešnom chudnutí rozhodujú maličkosti. Hoci každý túži po rýchlom úspechu, nie vždy sa striktné preškrtanie jedálneho lístka... Čítať viac
 
Chudnite bez hladu a jojo efektu. 5-faktorová diéta je hitom Hollywoodu!

Chudnite bez hladu a jojo efektu. 5-faktorová diéta je hitom Hollywoodu!

11.07.2018
Celebrity na ňu nedajú dopustiť. Nesľubuje okamžitý, ale za to trvalý efekt s pravidlom 5 a dosť. Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Lucia po pôrode naštartovala boj s kilami. Je to FITmamina!
Natália Kuľková