predplatne
 

Pribrali ste pri sedavom zamestnaní? Malé triky odštartujú veľkú zmenu

12.03.2018

Odkladanie obeda či zaháňanie hladu rýchlym občerstvením patria pri sedavom zamestnaní k najčastejším chybám.

Snažte sa nájsť v robote pár voľných minút a nejedzte pri počítači.

Snažte sa nájsť v robote pár voľných minút a nejedzte pri počítači.Autor: Shutterstock

Po tridsiatke sú už mnohí zasadení v práci a kilogramy začínajú pribúdať. Nieže by ste sa o seba prestali starať, len pribúda nielen roboty, ale aj osobných povinností. Na jedlo si nájdete čas večer, keď sa kolotoč zastaví a ručička váhy pomaly, ale isto stúpa nahor. Aj v kancelárii môžete chudnúť. Stačí pár trikov a letnú sezónu privítate vo forme.

Nejedzte pri počítači

Dohodnite sa s kolegami, ktorí pravidelne chodia do jedálne či blízkej reštaurácie na spoločnom obede. Určite do seba niečo nenahádžte len rýchlo pri počítači. A už vôbec nie rýchlym občerstvením vo forme bagiet či hamburgerov. Na obed si musíte nájsť pár voľných minút. Zachrániť vás môže aj blízky obchod s potravinami. Urobte si prestávku a pripravte si v kuchynke rýchly šalát. Miešanú zeleninu napríklad so syrom si pripravíte rýchlo a nestratíte veľa času. Výbornou alternatívou je aj kuskus. Stačí ho zaliať vriacou vodou, pridať k nemu zeleninu a obeda je na svete. 

Zabudnite na telefón

Povinne si naplánujte prestávky, počas ktorých vstanete zo stoličky a prejdete sa aspoň pár minút po čerstvom vzduchu. Natiahnete si chrbát, zmobilizuje svalstvo. Aj kratučká prechádzka okolo budovy je lepšia ako celodenné sedenie. Držte sa kolegov, ktorí sú fajčiari. Vždy, keď sa vyberú na cigaretu, pridajte sa. Vonku si však nezapálite, ale absolvujete svoj okruh. Všetko, čo môžete v rámci práce vybaviť osobne, neriešte cez telefón. Každý pohyb sa počíta. Vyjsť jedno, dve poschodia pešo, prospeje každému.

Lúskajte oriešky

Ak vás prepadne v robote stres, nesiahnite po sladkostiach, vždy majte po ruke oriešky. Lepšie ako cukrovinky je aj ovocie. Vhodnou voľbou je aj biely jogurt. Pitný režim v práci si vyskladajte z vody, minerálok, ovocných a bylinkových čajov. Sladké nápoje vám síce môžu dodať energiu, ale aj kilá. Samozrejme svoje snaženie musíte potiahnuť až domov. Po príchode z práce si doprajte len šalát a ako prílohu si pripravte rybu, prípadne iný druh chudého mäsa. Na drevorubačský chlieb s maslom radšej zabudnite.

Chcete sa aj vy cítiť vo svojom tele lepšie? Viac príbehov, ktoré vám budú inšpiráciou, efektívnych tipov a rád odborníkov nájdete v najnovšom špeciálnom vydaní Zdravia - DETOX! Práve v predaji!  

Čítajte aj:

V tomto článku sa zaoberáme Nadváha ...viac
Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Trojdňový TOTÁLNY reštart metabolizmu. Taký jednoduchý?

Trojdňový TOTÁLNY reštart metabolizmu. Taký jednoduchý?

včera
Máme pre vás dobrú správu, pomalé spaľovanie viete ovplyvniť. A čo je najlepšie? Stačia vám na to tri dni! Čítať viac
 
Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

18.09.2018
Netrpia pre krásu, nepriberajú a akoby ani nestarli. Zhadzujte kilá podľa japonského návodu. Čítať viac
 
10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

14.09.2018
Stratégií na chudnutie je obrovské množstvo, od fungujúcich až po život ohrozujúce. Všetky cesty k zhodeniu kíl ale musia spĺňať pár... Čítať viac
 
Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

12.09.2018
So stratou hmotnosti prichádza v ruka v ruke aj strata svalovej hmote. V potravinách však nájdete enzýmy, ktoré vám pomôžu Čítať viac
 
8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

10.09.2018
Od narodenia do dospelosti sa stretnete so situáciami, ktoré môžu prispieť ku kilám navyše. Nie všetkým viete zabrániť! Čítať viac
 
 

wanda.sk

Pribrali ste pri sedavom zamestnaní? Malé triky odštartujú veľkú zmenu
Katarína Posluchová