predplatne
 

FOTO: Prejedanie jej manipulovalo život. Dnes je z Alex kočka

26.02.2018

21-ročná Alex sa vykŕmila na 114,9 kg. Nedokázala prejsť 400 metrov bez toho, aby nelapala po dychu. Trpela ukrutnými bolesťami kĺbov, jej telo doslova nezvládalo nápor vysokej hmotnosti.

Z Alex je dnes nová žena.

Z Alex je dnes nová žena.Autor: facebook.com/@positiveloss

Bod zlomu prišiel po návšteve lekára, ktorý ju prosil, aby schudla. „Dojalo ma to. Vedela som, že výsledky vyšetrení sú zlé, ale netušila som, že sú až také zlé,“ povedala Alex Boon-Tennet, ktorá jedla za dvoch. „Jedlo som zbožňovala, zajedala som svoje emócie, nudu, stereotyp, ale aj stres. Jediné, čo mi urobilo radosť, bolo jedlo,“ spomína si na ťažké časy.

Váš príbeh: Po dvoch pôrodoch 119 kíl. Veronika schudla 40 a ide ďalej!

Zahanbená

Trpela nielen psychicky, ale aj fyzicky. „Prestala som chodiť do nákupných centier, pretože som mala paniku z toho, že všetci budú na mňa ukazovať prstom. Problém mi spôsoboval aj let lietadlom. Zahanbená som vždy musela žiadať o predĺženie bezpečnostnú pásu. Nenávidela som nakupovanie oblečenia. Vždy som mala pri ňom slzy v očiach, pretože som nemohla nájsť svoju veľkosť,“ hovorí Alex, ktorej obezita strpčovala život. Mala nízke sebavedomie, svoje telo priam neznášala.  

Alex je na nespoznanie, neprehliadnite fotogalériu!


Zdroj: Facebook.com/@positiveloss 

Bez úspechu

Mladá žena vyskúšala všetky možné diéty, absolvovala rôzne programy na zníženie telesnej hmotnosti a dodržiavania prísneho stravovania. Ale bezvýsledne. Z domu vypratala všetko nezdravé jedlo, zmenila stravovacie návyky, no nič nefungovalo. „Aj keď sa mi podarilo pár kíl schudnúť, do niekoľkých dní to bolo naspäť. Keď som sa opäť rozhodla postaviť sa na váhu, z toho vysokého čísla som bola zhrozená. Už som fakt nevedela, ako ďalej,“ dodala smutne.  

Rozhodnutie

Napokon v marci minulého roku urobila ťažké rozhodnutie. Zaumienila si, že pôjde na operáciu žalúdka. Odobratie časti žalúdka ju zbavila 44 kilogramov. „Nebolo to jednoduché rozhodovanie, ale vyskúšala som všetko, nič však nezaberalo, preto som sa rozhodla podstúpiť operáciu,“ povedala Alex, z ktorej sa stal nový človek.

Obľúbené nápoje vymenila za najlepší životabudič. Schudla takmer 70 kíl

Odkaz 

„Cítim sa skvele. Pozerám sa na seba do zrkadla a neviem sa vynadívať," hovorí šťastná Alex, ktorá si momentálne užíva aktívny a zdravší život. Každý deň sa snaží prejsť 10 000 krokov. „Verte, že nie vaša hmotnosť predstavuje krásu. To, akí ste štíhli alebo tuční nerozhoduje o tom, aká ste osobnosť. Všetci ste osobnosti, bez ohľadu na to, či ste obézni, štíhli, vysokí, nízki, tmaví alebo svetlí. Ak sa snažíte schudnúť, prajem vám veľa síl. Buďte trpezliví, malé kroky správnym smerom sú lepšie ako žiadne,“ radí Alex, ktorá svoje rozhodnutie vôbec neľutuje.

„Život, ktorý som získala, je úžasný. Konečne môžem robiť bežné veci bez toho, aby som mala bolesti. Môžem ísť medzi ľudí a nemám pocit, že by na mňa všetci civeli. Už nie som väzňom vo svojom vlastnom tele,“ uzatvára spokojná Alex.

Bude vás zaujímať:

V tomto článku sa zaoberáme Obezita ...viac
Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

2-minútový trik oklame chuť na jedlo a zvládne ho každý. Vedecky dokázané!

2-minútový trik oklame chuť na jedlo a zvládne ho každý. Vedecky dokázané!

včera
Zbiehajú sa vám slinky, len čo zacítite vôňu burgra? Čítajte a budete vedieť, ako nabudúce chúťky ustáť bez kalórií navyše. Čítať viac
 
Vieme, ako pri chudnutí nehladovať. A zalejte si TOP čaje pre štíhlu líniu

Vieme, ako pri chudnutí nehladovať. A zalejte si TOP čaje pre štíhlu líniu

18.01.2019
Pri chudnutí oceníte tlmiče hladu a potraviny pre podporu trávenia. A bylinky sú v tomto super! Čítať viac
 
Chudnete? Tak toto vás prekvapí. AHA, čo sa deje s kalóriami po tepelnej úprave!

Chudnete? Tak toto vás prekvapí. AHA, čo sa deje s kalóriami po tepelnej úprave!

18.01.2019
Chcete schudnúť a čítate si dôkladne etikety o kalorických hodnotách potravín, aby ste vedeli, koľko energie zjete? Pozor, po uvarení... Čítať viac
 
Káva, bublinky a smog. Prekvapivé veci, ktoré vám nedovolia chudnúť

Káva, bublinky a smog. Prekvapivé veci, ktoré vám nedovolia chudnúť

16.01.2019
Niekedy je menej viac. Skúste sa prestať potiť vo fitku a behať večer po meste plnom výfukových plynov. Čítať viac
 
Pozor, za priberaním sa môže skrývať aj neporiadok v kuchyni

Pozor, za priberaním sa môže skrývať aj neporiadok v kuchyni

14.01.2019
Nový výskum si posvietil priamo na gazdinky. Máte kuchyňu pekne vyupratovanú alebo sa vám na kuchynskej linke všeličo povaľuje? Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Prejedanie jej manipulovalo život. Dnes je z Alex kočka
Natália Kuľková