predplatne
 

FOTO: Prejedanie jej manipulovalo život. Dnes je z Alex kočka

26.02.2018

21-ročná Alex sa vykŕmila na 114,9 kg. Nedokázala prejsť 400 metrov bez toho, aby nelapala po dychu. Trpela ukrutnými bolesťami kĺbov, jej telo doslova nezvládalo nápor vysokej hmotnosti.

Z Alex je dnes nová žena.

Z Alex je dnes nová žena.Autor: facebook.com/@positiveloss

Bod zlomu prišiel po návšteve lekára, ktorý ju prosil, aby schudla. „Dojalo ma to. Vedela som, že výsledky vyšetrení sú zlé, ale netušila som, že sú až také zlé,“ povedala Alex Boon-Tennet, ktorá jedla za dvoch. „Jedlo som zbožňovala, zajedala som svoje emócie, nudu, stereotyp, ale aj stres. Jediné, čo mi urobilo radosť, bolo jedlo,“ spomína si na ťažké časy.

Váš príbeh: Po dvoch pôrodoch 119 kíl. Veronika schudla 40 a ide ďalej!

Zahanbená

Trpela nielen psychicky, ale aj fyzicky. „Prestala som chodiť do nákupných centier, pretože som mala paniku z toho, že všetci budú na mňa ukazovať prstom. Problém mi spôsoboval aj let lietadlom. Zahanbená som vždy musela žiadať o predĺženie bezpečnostnú pásu. Nenávidela som nakupovanie oblečenia. Vždy som mala pri ňom slzy v očiach, pretože som nemohla nájsť svoju veľkosť,“ hovorí Alex, ktorej obezita strpčovala život. Mala nízke sebavedomie, svoje telo priam neznášala.  

Alex je na nespoznanie, neprehliadnite fotogalériu!


Zdroj: Facebook.com/@positiveloss 

Bez úspechu

Mladá žena vyskúšala všetky možné diéty, absolvovala rôzne programy na zníženie telesnej hmotnosti a dodržiavania prísneho stravovania. Ale bezvýsledne. Z domu vypratala všetko nezdravé jedlo, zmenila stravovacie návyky, no nič nefungovalo. „Aj keď sa mi podarilo pár kíl schudnúť, do niekoľkých dní to bolo naspäť. Keď som sa opäť rozhodla postaviť sa na váhu, z toho vysokého čísla som bola zhrozená. Už som fakt nevedela, ako ďalej,“ dodala smutne.  

Rozhodnutie

Napokon v marci minulého roku urobila ťažké rozhodnutie. Zaumienila si, že pôjde na operáciu žalúdka. Odobratie časti žalúdka ju zbavila 44 kilogramov. „Nebolo to jednoduché rozhodovanie, ale vyskúšala som všetko, nič však nezaberalo, preto som sa rozhodla podstúpiť operáciu,“ povedala Alex, z ktorej sa stal nový človek.

Obľúbené nápoje vymenila za najlepší životabudič. Schudla takmer 70 kíl

Odkaz 

„Cítim sa skvele. Pozerám sa na seba do zrkadla a neviem sa vynadívať," hovorí šťastná Alex, ktorá si momentálne užíva aktívny a zdravší život. Každý deň sa snaží prejsť 10 000 krokov. „Verte, že nie vaša hmotnosť predstavuje krásu. To, akí ste štíhli alebo tuční nerozhoduje o tom, aká ste osobnosť. Všetci ste osobnosti, bez ohľadu na to, či ste obézni, štíhli, vysokí, nízki, tmaví alebo svetlí. Ak sa snažíte schudnúť, prajem vám veľa síl. Buďte trpezliví, malé kroky správnym smerom sú lepšie ako žiadne,“ radí Alex, ktorá svoje rozhodnutie vôbec neľutuje.

„Život, ktorý som získala, je úžasný. Konečne môžem robiť bežné veci bez toho, aby som mala bolesti. Môžem ísť medzi ľudí a nemám pocit, že by na mňa všetci civeli. Už nie som väzňom vo svojom vlastnom tele,“ uzatvára spokojná Alex.

Bude vás zaujímať:

V tomto článku sa zaoberáme Obezita ...viac
Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Trojdňový TOTÁLNY reštart metabolizmu. Taký jednoduchý?

Trojdňový TOTÁLNY reštart metabolizmu. Taký jednoduchý?

19.09.2018
Máme pre vás dobrú správu, pomalé spaľovanie viete ovplyvniť. A čo je najlepšie? Stačia vám na to tri dni! Čítať viac
 
Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

18.09.2018
Netrpia pre krásu, nepriberajú a akoby ani nestarli. Zhadzujte kilá podľa japonského návodu. Čítať viac
 
10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

14.09.2018
Stratégií na chudnutie je obrovské množstvo, od fungujúcich až po život ohrozujúce. Všetky cesty k zhodeniu kíl ale musia spĺňať pár... Čítať viac
 
Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

12.09.2018
So stratou hmotnosti prichádza v ruka v ruke aj strata svalovej hmote. V potravinách však nájdete enzýmy, ktoré vám pomôžu Čítať viac
 
8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

10.09.2018
Od narodenia do dospelosti sa stretnete so situáciami, ktoré môžu prispieť ku kilám navyše. Nie všetkým viete zabrániť! Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Prejedanie jej manipulovalo život. Dnes je z Alex kočka
Natália Kuľková