predplatne
 

Výzva na mesačný detox od cukru: V tele spôsobí revolúciu! Idete do toho?

03.04.2018

Zámerom mesačného detoxu je, aby ste dostali pod kontrolu, čo jete, ale zároveň mali z jedla radosť. Budete sa cítiť lepšie a budete aj lepšie vyzerať.

Mesačný detox neznamená, že cukor vylúčite úplne. Iba sa ho naučíte kontrolovať a zistíte, kde všade ste ho jedli zbytočne. Telo sa vám odvďačí energiou.

Mesačný detox neznamená, že cukor vylúčite úplne. Iba sa ho naučíte kontrolovať a zistíte, kde všade ste ho jedli zbytočne. Telo sa vám odvďačí energiou.Autor: Shutterstock.com

Chceli by ste zhodiť pár kíl, ale nebaví vás hladovať alebo riadiť sa niektorou z diét? A keď sa už na chudnutie dáte, cítite sa unavená, bez energie a výsledný efekt vás napokon sklame? Je čas zamyslieť sa nad prijatý cukrom. Americkí experti objasňujú, prečo je cukrový detox najúčinnejší, ako v tele funguje a prečo vám nevráti kilá navyše. 

Plán 4 - mesačného detoxu nižšie 

Čo vlastne jeme

Nehovoríme však len o sladkostiach. Cukor je všade, dokonca i v jedlách, ktorých by ste ho neočakávali. Čo teda treba robiť? V prvom rade sa musíme zamyslieť, čo jeme a či sa aj v zdanlivo nesladkých potravinách neskrýva cukor - v prirodzenej alebo skrytej podobe. A až potom, keď si uvedomíme, ako sa vlastne stravujeme, na rade je cukrový detox. Okrem toho, že sa za pár dní môžete zbaviť závislosti na cukre, si zrazu začneme uvedomovať, kde všade ste ho jedli zbytočne.

Detox nie je drastická diéta! Takto rozhýbete lenivý metabolizmus

Prečo sa zbaviť závislosti

Znížením prijímania cukrov znížite vašu hmotnosť, zlepšíte zdravie a skrášlite si pleť. „Počas niekoľkých rokov skúmania sme zistili, že veľa cukru nevplýva len na našu váhu, ale aj zdravie. Prispieva k vzniku chorôb srdca, negatívne vplýva na pleť a zrýchľuje starnutie,” hovorí pre americký web stanice CNN Brooke Alpert, dietológ a autor mnohých kníh o cukre.

Veľa ľudí má závislosť na cukre a ani si to neuvedomuje. Máme cukor, cítime sa pri ňom príjemne a postupne potrebujeme viac,” objasňuje Alpert. Závislosť na cukre sa totiž prejavuje podobne, ako závislosť na drogách. Najskôr pociťujete chuť dať si sladké, potom príde krátke uspokojenie, a keď ho telo dostane, po čase si pýta opäť. Rovnako je to aj pri jeho vysadení. Pár dní môžete pociťovať „abstinenčné príznaky”, čiže vám bude veľmi chýbať.

Otestujte sa ► 10 signálov, že ste závislí od cukru. Sladký život berie energiu 

Skrytý v jedle

Je tu však niekoľko zlých správ. Nemôžeme prestať konzumovať cukor úplne. Najväčším problémom je skryté množstvo cukru v strave, ktoré si neuvedomujeme. Napríklad v šalátových dressingoch, paradajkových omáčkach alebo chlebe. Pritom cukor v prirodzenej podobe sa nachádza aj v oveľa nevinnejších jedlách - v ovocí, zelenine a mliečnych výrobkoch. Ľudia si neuvedomujú, že na pohľad zdravé jedlá môžu tiež obsahovať veľa cukru. Preto vlastne jeme cukor počas celého dňa, od rána do večera,” vysvetľuje Alpert.   

Pozrite si 4 týždňový plán ako zvládnuť sladký detox ►►►

Predchádzajúca strana 1 / 10 Nasledujúca strana
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Pobolievajú vás kríže? Možno sú vaše stavce len smädné

Pobolievajú vás kríže? Možno sú vaše stavce len smädné

včera
Chrbticu môžete trápiť nielen dlhým sedením či nevhodným zdvíhaním ťažkých krabíc, ale i nedostatočný pitným režimom. Kedy ste naposledy... Čítať viac
 
Neviete vyplniť poštovú poukážku? 10 najčastejších príznakov Alzheimera

Neviete vyplniť poštovú poukážku? 10 najčastejších príznakov Alzheimera

21.09.2018
Vyššie vzdelanie je výbornou prevenciou pred vznikom Alzheimerovej choroby. Napriek tomu ochorenie ohrozuje najmä tých, ktorí... Čítať viac
 
Pre tých, ktorí v práci nehovoria NIE: Ako nevyhorieť a stanoviť si limity

Pre tých, ktorí v práci nehovoria NIE: Ako nevyhorieť a stanoviť si limity

19.09.2018
Ste perfekcionista? Neviete nadriadenému či kolegom povedať nie? Zmeňte to. Aspoň raz za čas. Čítať viac
 
Doprajte si: 7 dôvodov, prečo krátky šlofík cez deň prospieva

Doprajte si: 7 dôvodov, prečo krátky šlofík cez deň prospieva

18.09.2018
Čo sa stane s vaším telom, keď si po obede pospíte? Taký „šlofík“ robí zázraky. Prečo sa oplatí? Čítať viac
 
7 mýtov o vlasoch, ktorým veríte zbytočne

7 mýtov o vlasoch, ktorým veríte zbytočne

17.09.2018
Padajú vám vlasy, sú riedke, alebo ich jednoducho máte iné, ako by ste chceli? Vitajte v klube! Viete, ktorým vlasovým poverám netreba... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Výzva na mesačný detox od cukru: V tele spôsobí revolúciu! Idete do toho?
Nina Haceková
bd