Tmavé vs. bledé oči: Kto je na tom zdravotne lepšie?

08.10.2015

Váš zdravotný stav môžete zistiť aj na základe farby vašich očí. Chcete vedieť, aká choroba vám hrozí ak ste modrookí či hnedookí?

Chcete vedieť, čo o vás dokážu prezradiť vaše oči?

Chcete vedieť, čo o vás dokážu prezradiť vaše oči?Autor: Profimedia.sk

Zdravotný stav zistíte aj na základe rôznych indikácií, jednou z nich môže byť farba vašich očí. Najviac sa vyskytujú ľudia s farebným pigmentom zelených a hnedých očí. Aký zdravotný stav im to predurčuje?

Máte tmavé oči?

Tmavookí ľudia majú najčastejšie typ pokožky, ktorý sa ľahko opaľuje. To však neznamená, že sa pred slnečným žiarením nemusíte chrániť. Máte až dva krát vyššie riziko šedého zákalu.

Foto: Profimedia.sk

Vaše telo oveľa viac absorbuje slnečné lúče, čím hrozí oslabenie organizmu. V bežnom živote sa to môže prejaviť napríklad na alkohole, ktorý oveľa ťažšie vstrebávate a všetko, čo telo dostáva vy prijímate oveľa viac, ako človek s inou farbou očí.

Sú vaše oči bledé?

Ak sme pri tmavookých hovorili o intenzívnejšom vstrebávaní čohokoľvek, to isté platí aj o bolesti. Z toho vyplýva, že bledookých ženy znášajú napríklad bolesť oveľa lepšie. Potvrdilo sa to aj pri pôrodov, kde práve modro a zelenooké ženy znášali kontrakcie menej bolestne. Ani s touto farbou očí však nemáte vyhraté. Po 50tke máte oveľa vyššie riziko makulárnej degenerácie, čo v praxi znamená, hrozbu straty zraku.

Farba očného bielka

Okrem farby dúhovky si všímajte aj farbu očného bielka. Ak spozorujete, že sa začerveňajú, môže ísť o alergiu. V prípade, že sú vaše bielka žltej farby, problém môže byť o čosi vážnejší. Vyšetriť by ste si mali dať pečeň. Rovnako ostražití by ste mali byť vtedy, ak je farba dúhovky v každom oku iná. Ak sa farba zmenila z ničoho nič, treba vylúčiť zdravotné problémy, pokojní a svojim spôsobom hrdí môžete byť ak ste sa tak narodili.

Šokujúce zistenie: VIDEO vás presvedčí o tom, že farbu očí dokáže zmeniť strava

 

Autor: izdravie.sk/Anna HRUŠKA

Ďalšie články z tejto sekcie

Zubár šokuje: Sklovina môže prasknúť aj zo žuvačky!

Zubár šokuje: Sklovina môže prasknúť aj zo žuvačky!

dnes
Pohľadom do zrkadla prasklinu na sklovine neodhalíte, až kým sa nezafarbí od jedla. Neupozorní na seba ani bolesťou! Veľký problém... Čítať viac
 
Len chrápete, alebo vám ide o život? Lekár radí, čo sa dá robiť

Len chrápete, alebo vám ide o život? Lekár radí, čo sa dá robiť

včera
Nie každý, kto v noci chrápe, musí mať spánkové apnoe. Hoci radšej prísť k lekárovi zbytočne, ako nikdy. Čítať viac
 
Vyčerpáva vás kašeľ? Zbytočne sa trápite dlhšie, ako treba

Vyčerpáva vás kašeľ? Zbytočne sa trápite dlhšie, ako treba

19.01.2018
Kedy je kašeľ ešte v pohode a čo si o tom myslia vaše priedušky? Čítať viac
 
Prevencia obezity detí vás milo prekvapí. Ako často robíte toto?

Prevencia obezity detí vás milo prekvapí. Ako často robíte toto?

18.01.2018
Viete, prečo deti tak túžia po čipsoch a čokoláde? Možno by ich toľko nepotrebovali, ak by ste vo výchove spravili drobnú zmenu. Čítať viac
 
Endoskopické operácie chrbtice konečne aj na Slovensku

Endoskopické operácie chrbtice konečne aj na Slovensku

18.01.2018
Otvorené operácie chrbtice patria k najzložitejším chirurgickým výkonom. Nie je preto tajomstvom, že sú spojené s mnohými rizikami... Čítať viac
 
 

wanda.sk