Tmavé vs. bledé oči: Kto je na tom zdravotne lepšie?

08.10.2015

Váš zdravotný stav môžete zistiť aj na základe farby vašich očí. Chcete vedieť, aká choroba vám hrozí ak ste modrookí či hnedookí?

Chcete vedieť, čo o vás dokážu prezradiť vaše oči?

Chcete vedieť, čo o vás dokážu prezradiť vaše oči?Autor: Profimedia.sk

Zdravotný stav zistíte aj na základe rôznych indikácií, jednou z nich môže byť farba vašich očí. Najviac sa vyskytujú ľudia s farebným pigmentom zelených a hnedých očí. Aký zdravotný stav im to predurčuje?

Máte tmavé oči?

Tmavookí ľudia majú najčastejšie typ pokožky, ktorý sa ľahko opaľuje. To však neznamená, že sa pred slnečným žiarením nemusíte chrániť. Máte až dva krát vyššie riziko šedého zákalu.

Foto: Profimedia.sk

Vaše telo oveľa viac absorbuje slnečné lúče, čím hrozí oslabenie organizmu. V bežnom živote sa to môže prejaviť napríklad na alkohole, ktorý oveľa ťažšie vstrebávate a všetko, čo telo dostáva vy prijímate oveľa viac, ako človek s inou farbou očí.

Sú vaše oči bledé?

Ak sme pri tmavookých hovorili o intenzívnejšom vstrebávaní čohokoľvek, to isté platí aj o bolesti. Z toho vyplýva, že bledookých ženy znášajú napríklad bolesť oveľa lepšie. Potvrdilo sa to aj pri pôrodov, kde práve modro a zelenooké ženy znášali kontrakcie menej bolestne. Ani s touto farbou očí však nemáte vyhraté. Po 50tke máte oveľa vyššie riziko makulárnej degenerácie, čo v praxi znamená, hrozbu straty zraku.

Farba očného bielka

Okrem farby dúhovky si všímajte aj farbu očného bielka. Ak spozorujete, že sa začerveňajú, môže ísť o alergiu. V prípade, že sú vaše bielka žltej farby, problém môže byť o čosi vážnejší. Vyšetriť by ste si mali dať pečeň. Rovnako ostražití by ste mali byť vtedy, ak je farba dúhovky v každom oku iná. Ak sa farba zmenila z ničoho nič, treba vylúčiť zdravotné problémy, pokojní a svojim spôsobom hrdí môžete byť ak ste sa tak narodili.

Šokujúce zistenie: VIDEO vás presvedčí o tom, že farbu očí dokáže zmeniť strava

 

Autor: izdravie.sk/Anna HRUŠKA

Ďalšie články z tejto sekcie

VIDEO: Apiresterapia, dýchanie liečivého včelieho vzduchu

VIDEO: Apiresterapia, dýchanie liečivého včelieho vzduchu

včera
Blahodarný účinok včelích produktov je známy už tisícročia. No počuli ste už o terapii príjemne hrejivým včelím vzduchom? Boli sme... Čítať viac
 
Čo robiť pri nevoľnosti či krvácaní? Pri týchto príznakoch spozornite!

Čo robiť pri nevoľnosti či krvácaní? Pri týchto príznakoch spozornite!

22.08.2017
Krvácajúca rana, zlomenina, poranenie hlavy, podvrtnutie, úpal. V lete pribúda úrazov a pri podaní prvej pomoci často strácame... Čítať viac
 
Dajte si skontrolovať znamienka. FOTO postup, čo vás čaká pri ich vyberaní

Dajte si skontrolovať znamienka. FOTO postup, čo vás čaká pri ich vyberaní

21.08.2017
Znamienka si môžete dať pozrieť celý rok, nové si objavíte po lete. Čítať viac
 
Stačí malý trik a nemusí vás seknúť! Viete správne zdvihnúť kufor či debničku?

Stačí malý trik a nemusí vás seknúť! Viete správne zdvihnúť kufor či debničku?

20.08.2017
Zohnete sa, chytíte ťažký kufor a švihom ho čo najrýchlejšie vyložíte do auta. Takto si koledujete o poriadny problém. Čítať viac
 
Atopický ekzém nepotrebuje more. Pomôžu vám umelé lúče

Atopický ekzém nepotrebuje more. Pomôžu vám umelé lúče

19.08.2017
Ste atopik? Slniečko a pobyt pri vode môže vašej pokožke prospieť, ale aj ju poškodiť. Ide o to, v akom stave sa aktuálne vaša koža nachádza.... Čítať viac
 
 

wanda.sk