Trápi vás nadmerné potenie? Teraz s tým môžete skoncovať!

17.05.2018

Nadmerné potenie sa môže týkať celého tela, alebo iba niektorých oblastí ako podpazušie, dlane, chodidlá, čelo a pod. Potenie, aj to nadmerné je prirodzené ak je na to dôvod.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto.Autor: AVEPHARMA

Sú ale situácie, kedy je spotené podpazušie alebo dlane to posledné, čo potrebujeme. Ako sa dá skoncovať s potením?

Prečo sa nadmerne potíme

K nadmernému poteniu prichádza najčastejšie pri zvýšenej fyzickej aktivite, psychickej záťaži, strese, ale aj vplyvom vysokej teploty vzduchu alebo hormonálnych zmien. Intenzitu potenia negatívne ovplyvňuje aj konzumácia pikantných a korenených jedál, fajčenie, alkoholické a kofeínové nápoje.  Ak k nadmernému poteniu dochádza aj bez spomínaných príčin, mali by ste navštíviť lekára a tento stav konzultovať. Môže ísť o symptóm závažnejšieho ochorenia.

Potenie obmedzí antiperspirant aj bylinkový kúpeľ

Antiperspiranty majú zloženie, ktoré zabraňuje poteniu, ale s nadmerným potením si neporadí každý. Samozrejme väčšina z nich vás ochráni v kritických chvíľach, počas leta alebo pri športe už bežný antiperspirant stačiť nemusí. Perpsi Guard Maximum 5 je silný antiperspirant, ktorý sa aplikuje použiť 1 až 2 - krát za týždeň. Nekompromisne vás zbaví nepríjemného potenia v podpazuší, na chodidlách aj dlaniach. Keďže je bez vône, môžete bez problémov používať aj svoj obľúbený parfum alebo deodorant.

Ak sa spoliehate skôr na pomocníkov z prírody pomôže vám šalvia. Odvar so šalvie zrieďte vodou, pridajte kvapku octu a vo vani alebo v lavóre si cca 5 minút namáčajte nohy a dlane. Pooplachovať si môžete aj podpazušie či triesla. Po takomto kúpeli stačí pokožku osušiť. Pri odstraňovaní nadmerného potenia sa osvedčil aj kúpeľ so žihľavy alebo vlažná voda s tea tree olejom, ale to sú babské a neoverené metódy.

Ak sa neviete rozhodnúť pre správny prípravok obráťte sa na vášho lekára a zdôverte sa mu s vašim problémom. Váš lekár bude hľadať príčiny vášho nadmerného potenia a objasní Vám možnosti. Na trhu je viacero kozmetických zákrokových riešení. V lekárňach zas nájdete špecializované prípravky ktoré sú určené pre danú problematiku a ak už buďte vedieť čo Vám spôsobuje hyperhidrózu máte už spolovice vyhraté. Ste na ceste ako sa zbaviť vášho problému.

Autor: PR článok
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Vylepšite si krivky správnym krémom. Schudnete a spevníte

Vylepšite si krivky správnym krémom. Schudnete a spevníte

dnes
Tvár ste si už zvykli krémovať. Kto by chcel mať vrásky? Masáž a správne zvolený krém vám však pomôže vytvarovať postavu. Čítať viac
 
8 prekvapivých tipov, ako zaručene oklamete hlad a znížite apetít

8 prekvapivých tipov, ako zaručene oklamete hlad a znížite apetít

18.05.2018
Vedeli ste, že túžbu po jedle vám zaženie aj jeho vôňa? Alebo radšej siahnete po pálivom na malom tanieri? Čítať viac
 
Skúsite PSYCHOchudnutie? Expertka o 7 príčinách, prečo priberáte v hlave

Skúsite PSYCHOchudnutie? Expertka o 7 príčinách, prečo priberáte v hlave

17.05.2018
Myseľ sa zrkadlí v tele. Čo vás skutočne ťaží v obrovskom tele? Psychologička pozná odpoveď. Čítať viac
 
7 výborných tipov ako schudnúť bez mučenia diétou

7 výborných tipov ako schudnúť bez mučenia diétou

16.05.2018
Pri chudnutí s obmedzovaním jedla zlyhá 9 z 10 snaživcov. Navyše, aj metabolizmus je proti nám, a pri menších porciách sa tak spomalí,... Čítať viac
 
7 najväčších bludov o chudnutí. Koľko z nich za vás priberá?

7 najväčších bludov o chudnutí. Koľko z nich za vás priberá?

15.05.2018
Vyskúšali ste všetky existujúce diéty, ale keď sa postavíte na váhu, ručička sa nehýbe správnym smerom? Možno ste aj vy uverili nezmyslom,... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Trápi vás nadmerné potenie? Teraz s tým môžete skoncovať!
PR článok