predplatne
 

V týchto mestách vám 20. 9. skontrolujú zrak bez objednania a zadarmo

13.09.2019

20. septembra sa po celom Slovensku organizuje verejná zbierka Biela pastelka. Využite ho nielen na pomoc iným, ale aj na rýchlu a bezbolestnú prevenciu. Zrak je dôležitý a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, vám to chce opäť pripomenúť.

Autor: ÚNSS, Eva Amzler

Skontrolujeme zrak malých i veľkých

Mať zdravé oči je veľmi dôležité. Základné skríningové vyšetrenia môžete absolvovať aj v uliciach slovenských miest. Na jednom mieste, rýchlo a bezbolestne získate základné informácie o stave svojho zraku a tiež možnosť konzultácií s odborníkmi. Takže, kedy a kde?

Bratislava 

Oftalmológovia vám skontrolujú vnútroočný tlak, ktorý je jedným z varovných signálov vzniku glaukómu (zeleného zákalu). Pomocou OCT prístroja sa pozrú aj na stav vašej sietnice. Optický koherenčný tomograf (OCT) vyšetrí hrúbku sietnice, zmeny v jej štruktúrach, odhalí akúkoľvek nezrovnalosť, ktorá môže znamenať vážne ochorenie. Či je váš zrak skutočne stopercentne v poriadku pomôže skontrolovať aj zrakový test prostredníctvom tzv. Amslerovej mriežky. Po meraniach neodchádzajte, pretože sa môžete dobre pozrieť na vystúpenia Simy Martausovej, Korben Dallas či Fragile. 
Námestie pred OC Eurovea
Od 10:00 – 17:00 h

Banská Bystrica

Lekári a zdravotní pracovníci vám skontrolujú vnútroočný tlak i stav sietnice pomocou OCT prístroja. Ako je na tom s očkami váš drobec môžete zistiť rýchlym a bezbolestným zmeraním prístrojom Plusoptix, o ktoré sa postarajú pracovníčky Krajského strediska ÚNSS v Banskej Bystrici.
Nákupno-zábavné centrum Europa CS 
Od 10:00 – 17:00 h
 

Prešov

Odborníčka vám zmeria vnútroočný tlak, ktorý je dôležité sledovať, pretože jeho zvýšené hodnoty môžu spôsobiť vznik glaukómu – zeleného zákalu. 
Informačné stánky Bielej pastelky budú v Knižnici P. O. Hviezdoslava – našich pracovníkov stretnete aj na Hlavnej ulici v Prešove.
Od 10:00 – 17:00 h
 

Nitra 

V meste pod Zoborom sa oftalmologička zameria na vnútroočný tlak.
OC Centro v Nitre
Od 10:00 do 17:00 h

Košice

V metropole východu sa pozrú na zrak komplexne. Skontrolujú vám vnútroočný tlak i stav sietnice pomocou OCT prístroja. Zrakové parametre (zraková ostrosť, tupozrakosť, farbosleposť atď.) premerajú pomocou prístroja Visiotest. O tieto merania sa postará Vaša optika. Aby ste získali obraz o svojom zdraví komplexnejšie, môžete si dať zmerať aj hladinu cukru v krvi. 
Hlavná ulica pri súsoší Immaculata
Od 10:00 do 17:00 h

Žilina

Ako je na tom s očkami váš drobec môžete zistiť rýchlym a bezbolestným zmeraním prístrojom Plusoptix, o ktoré sa postarajú pracovníčky Krajského strediska ÚNSS v Žiline. 
OC Mirage 
Od 10:00 do 17:00 h

V každom krajskom meste na Slovensku vám priblížime život ľudí so zrakovým postihnutím. Môžete sa oboznámiť s tým, aké kompenzačné a optické pomôcky zrakovo postihnutým pomáhajú. Máte pocit, že sa vám horšie číta? Vyskúšajte si priamo na mieste čítanie pomocou elektronických lúp a optických pomôcok, rady vám ponúknu vyškolení odborníci. Alebo si skúste chôdzu s bielou palicou či napísať niečo v Braillovom písme. Ak chcete vedieť, čo vidia ľudia s rôznymi typmi očných ochorení, potom siahnite po tzv. simulačných okuliaroch. Veríme, že strávite zaujímavý a poučný čas. 

Chcete prispieť na zbierku BIELA PASTELKA?

  • 20. 9. v uliciach vášho mesta či obce do zbierkových pokladničiek
  • do 31. 12. prostredníctvom SMS s ľubovoľným textom na číslo 820 
  • vkladom na účet SK23 1111 0000 0014 3025 8006
  • online prostredníctvom www.bielapastelka.sk

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!


 

Autor: PR článok
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Tri čaje, ktoré naštartujú chudnutie a zaručia zhadzovanie kíl

Tri čaje, ktoré naštartujú chudnutie a zaručia zhadzovanie kíl

13.09.2019
Pri zhadzovaní kíl je nesmierne dôležité, ako funguje vaše trávenie. Ak je pomalé, nemôžete sa čudovať, že kilá buď nemiznú, alebo... Čítať viac
 
Vieme, prečo to ide tak ťažko. 10 maličkostí, ktoré spomaľujú chudnutie

Vieme, prečo to ide tak ťažko. 10 maličkostí, ktoré spomaľujú chudnutie

12.09.2019
Cvičíte, obmedzujete sa v jedle a kilá sa od vás nechcú odlepiť! Zistite, čo vás brzdí za vytúženou postavou.  Čítať viac
 
Intervalová diéta je v trende. Je však skutočne zdravá?

Intervalová diéta je v trende. Je však skutočne zdravá?

10.09.2019
Ak budete jesť s kontrolovanými prestávkami, schudnete a budete žiť zdravšie a dlhšie. Toto tvrdia zástancovia prerušovaného... Čítať viac
 
Kávová diéta: Koľko a akú kávu piť, aby ste naozaj schudli?!

Kávová diéta: Koľko a akú kávu piť, aby ste naozaj schudli?!

09.09.2019
Tento lahodný mok už dávno nie len zlým zlozvykom, ktorý zvyšuje krvný tlak, spôsobuje nespavosť či dehydratuje. Čítať viac
 
SOS jedlá na večer, keď vás prepadne hlad. Pochutíte si a nepriberiete ani gram!

SOS jedlá na večer, keď vás prepadne hlad. Pochutíte si a nepriberiete ani gram!

06.09.2019
Doprajte si zdravé pochúťky, ktoré nezničia vašu postavu. Namiesto toho vám pomôžu upokojiť žalúdok a zaspať. Čítať viac
 
 

wanda.sk

V týchto mestách vám 20. 9. skontrolujú zrak bez objednania a zadarmo
PR článok